Ogłoszenia duszpasterskie 9 czerwca 2024

DZIESIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA

Przeżywamy czerwiec – miesiąc w sposób szczególny poświęcony czci Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych pragniemy wynagrodzić Bożemu Sercu za grzechy nasze i naszych bliźnich. Zapraszamy codziennie po wieczornej Mszy św.

W czwartek, 13 czerwca o  godz. 1830 zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej Fatimskiej na nabożeństwo Różańcowe połączone z procesją dookoła kościoła.

W piątek, 14 czerwca o godz. 1900 zapraszamy na nabożeństwo i ostatnie spotkanie w tym roku szkolnym dla uczniów klas ósmych przed sakramentem bierzmowania.

Kolejny Rok Szkolny dobiega końca. Pragniemy także Panu Bogu podziękować za możliwość zdobywania wiedzy i kształtowania swego serca. Zapraszamy zatem  na Mszę świętą, która jest najpiękniejszym dziękczynieniem – wszystkie  dzieci, młodzież i Nauczycieli:

* niedziela, 16 czerwca dzieci klas 0 – III : ze SP z Pępowa

* w czwartek,  20 czerwca o g 1700:

Klasy IV – VIII ze SP im. Klemensa Wickiego w Pępowie oraz wszystkich uczniów  ze SP Nr 2 im. J. Heweliusza w Żukowie.

* w piątek, 21 czerwca o godz. 1700 wszystkich uczniów,  którzy  pragną podziękować za kolejny czas nauki w szkole.

Pracownia witraży z Łodzi wstawiła w tygodniu kilka witraży w naszym kościele . Niebawem zostaną zamontowane kolejne nad konfesjonałami. Bardzo dziękuje za składane ofiary na ten cel,  podczas  tegorocznej kolędy, dzieciom komunijnym, młodzieży bierzmowanej, indywidualnym darczyńcom oraz kolekty budowlanej w drugą niedzielę każdego miesiąca.  Bóg zapłać.

W czasie wakacyjnym, w  lipcu i sierpniu Msze św. sprawować będziemy w dni powszednie tylko o godzinie 1700, a w niedziele o godzinie   730, 900, 1030, 1200

i 1900. Nie będzie w niedzielę, w lipcu i sierpniu Mszy św. o godzinie 1530.

Gratulujemy scholi Armia Pana otrzymania „nagrody specjalnej” podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Pieśni Religijnej w Strzepczu, gdzie nasza schola była jedynym dziecięco – młodzieżowym zespołem. Życzymy dalszego radosnego śpiewania na chwałę Pana!

Dziękujemy wiernym z Pępowa, ul. Akacjowa i Brzozowa za porządkowanie naszej świątyni. W sobotę na godz. 830 zapraszamy  mieszkańców Pępowa, ul. Słoneczne Tarasy. A w czwartek zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu.

Żukowo, dnia 8 czerwca 2024 roku                                       Ks.  Czesław  Las

CZYTANIA NA X NIEDZIELĘ ZWYKŁA