Żywy Różaniec

W parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Żukowie istnieje 6 Grup „Żywego Różańca” osób dorosłych:

5 róż Matek

i 1 Róża Ojców.

RÓŻE MATEK:

- Róża Matek św. Jadwigi, Królowej

- Róża Matek św. Urszuli Ledóchowskiej

- Róża Matek św. Anny

- Róża Matek św. Teresy od Dzieciątka Jezus

- Róża Matek św. Faustyny Kowalskiej

RÓŻA OJCÓW:

- Róża Ojców św. Ojca Pio – powstała w grudniu 2021 roku

Tworzy się Róża dzieci i młodzieży bł. Carlo Acutis.

Wszystkich chętnych zapraszamy na spotkania w każdą ostatnią niedzielę miesiąca po Mszy św. o 10.30 w kościele

Każda z Róż Różańcowych ma swego „zelatora”.

Wszystkie Róże Różańcowe spotykają się 1 raz w miesiącu – w I. sobotę miesiąca, po Mszy św. porannej o godz. 800  w kościele, by wspólnie odmówić różaniec.

Poszczególne Róże spotykają się w pierwszą niedzielę miesiąca w domu zelatorki / zelatora lub  jednej / jednego z członkiń / członków, aby wspólnie modlić się na Różańcu, omawiać sprawy Kościoła, parafii i aby być razem.

Ponadto organizują okazjonalne spotkania, gdzie rozważają słowo Boże, modlą się, dzielą swoim doświadczeniem, jak również w różny sposób włączają się w życie parafii, np. porządkowanie kościoła.

Bliskie są nam słowa świętego Jana Pawła II:

„Różaniec – to moja ulubiona modlitwa”

oraz Sługi Bożego, kardynała Augusta Hlonda:

„Jedyna broń, której używając, Polska odniesie zwycięstwo, to Różaniec”

dlatego staramy się nie tylko modlić do Maryi i z Maryją, ale również – postępować w życiu jak Maryja.