Zespół wokalno - instrumentalny "Agapé"

AGAPE” to grupa ośmiu dorosłych osób w wieku od 30 do 39 lat.

Opiekunem duchowym jest Ks. Proboszcz Czesław Las.

Zespół powstał w roku 1999 z inicjatywy Pani Barbary Dawidowskiej.

Od początku swojej działalności współdziałał z grupą teatralną, wspólnie przygotowując różnego rodzaju przedstawienia, inscenizacje, wieczornice, Jasełka. Zespół się rozwijał i z czasem stał się parafialnym zespołem instrumentalno-wokalnym. Przez te wszystkie lata z chęcią i wielką pasją spotykamy się na próbach w kościele Miłosierdzia Bożego w Żukowie przygotowując się do oprawy mszy świętych, nabożeństw, uroczystości, koncertów i innych wydarzeń w życiu parafii.

Skład zespołu:

Oskar Majkowski (instrumenty klawiszowe)

oraz śpiew:

Monika Dejk-Ćwikła

Agnieszka Lejkowska

Asia Siecińska

Patrycja Wojowska

Agnieszka Marusiak

Hanna Urbańska

Tomasz Ćwikła.

„Agape” – w jęz. greckim oznacza MIŁOŚĆ. Chcemy zarażać miłością innych poprzez śpiew.

Naszym mottem w działaniu jest: „Miłość rozsiewaj, miłość rozdawaj, uczynną miłością się stawaj, kochaj tak jak potrafisz”.

Zespół stara się realizować swoje posłannictwo poprzez:

- oprawę muzyczną Mszy św. w niedziele i święta, jak również innych nabożeństw:

nabożeństwo majowe, różańcowe, Roraty, Droga Krzyżowa, Triduum Paschalne, Pasterka, Jasełka

oraz inne uroczystości, na życzenie młodych par także ślubów,

- przekazywanie muzyką tego co mamy w sercach najlepiej jak możemy,

- zaangażowanie w dzieła, które przygotowuje ks. Dziekan Czesław Las, m.in. w Orszaku Trzech Króli,

- zaangażowanie w życie parafii Miłosierdzia Bożego w Żukowie.

Dotychczasowe największe osiągnięcia zespołu wraz z grupą teatralną:

• 2001 r. – I miejsce w Wojewódzkim Przeglądzie Zespołów Kolędniczych w Sierakowicach
  • 2002 r. – I miejsce w Wojewódzkim Przeglądzie Zespołów Kolędniczych w Sierakowicach

Jako zespół wokalno – instrumentalny:

• 2004 r. – I miejsce na VII Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Religijnej C R E D O 2004   w Chojnicach
  • 2005 r. – III miejsce na VIII Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Religijnej C R E D O 2005  w Chojnicach
  • 2010 r. NAGRODA GŁÓWNA za liturgiczną piosenkę religijną w XI Metropolitalnym Festiwalu Piosenki Religijnej            w Jastarni.
  • 2011 r. NAGRODA GŁÓWNA za liturgiczną piosenkę religijną w XII Metropolitalnym Festiwalu Piosenki Religijnej           w Jastarni.
  • 2012 r. Nagroda za Pieśń Maryjną w XIII Metropolitalnym Festiwalu Piosenki Religijnej w Jastarni.
  • 2013 r. Wyróżnienie honorowe w XIV Metropolitalnym Festiwalu Piosenki Religijnej
    w Jastarni.
  • 2013 r. III miejsce w Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Religijnej SOLI DEO
    w Biłgoraju
  • 2014 r. III miejsce w Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Religijnej SOLI DEO
    w Biłgoraju
  • 2015 r. Nagroda za piosenkę estradową w XVI Metropolitalnym Festiwalu Piosenki Religijnej w Jastarni
  • 2016 r. III miejsce w IX Festiwalu Piosenki Religijnej w Kmiecinie
  • 2017 r. NAGRODA GŁÓWNA za liturgiczną piosenkę religijną w XVIII Metropolitalnym Festiwalu Piosenki Religijnej        w Jastarni
  • 2018 r. GRAND PRIX oraz Statuetka Magnificat w XIX Metropolitalnym Festiwalu Piosenki Religijnej w Jastarni
  • 2020 r. GRAND PRIX oraz Statuetka Magnificat w XXI Metropolitalnym Festiwalu Piosenki Religijnej w Jastarni.

Nasz śpiew i muzyka zostały zarejestrowane na dwóch płytach CD oraz jednej wraz ze scholą „Armia Pana”.

Kolejną płytę mamy w planach zrealizować.

Zespół Agape

Serdecznie dziękujemy zespołowi Agape za wspaniały śpiew podczas Mszy o 12:00 i cały wkład w życie parafii