Ogłoszenia duszpasterskie 18 lutego 2024

PIERWSZA  NIEDZIELA  WIELKIEGO POSTU

 

Dzisiaj przed kościołami zbiórka na rzecz poszkodowanych podczas trwającej wojny w Ukrainie.

 

W każdy piątek Wielkiego Postu, przychodzimy do naszych kościołów, aby wraz z Chrystusem  i Jego Matką przebyć Drogę Krzyżową. Krzyż niech stanie się na nowo znakiem  i przypomnieniem,  że największą wartością w naszym życiu jest miłość                 z tego Krzyża płynąca. Zapraszamy na Drogę Krzyżową w piątek dzieci i dorosłych o godz. 1700 oraz  młodzież  i dorosłych o godz. 1900.

 

W czasie Wielkiego Postu wielu z nas podejmuje trud umartwienia, jako wynagrodzenie za nasze grzechy i za grzechy naszych sióstr i braci.  Dzisiaj o 1500, w Godzinie Miłosierdzia zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

 

Tradycją lat ubiegłych zachęcamy do włączenia się w akcję „Caritas” poprzez zbiórkę pieniędzy do skarbonki w okresie Wielkiego Postu. Niech rodzinne skarbonki przyczynią się do praktykowania jałmużny wielkopostnej przez całe rodziny, niech będą okazją do pobudzenia w nas miłość do drugiego człowieka.

Prosimy o zabranie skarbonki, znajdującej się przy prasie, którą przyniesiemy do świątyni podczas święcenia pokarmów w W. Sobotę. 

 

Zachęcamy do podjęcia DUCHOWEJ ADOPCJI małżeństw będących w trudnej sytuacji, polegającej na odmówieniu codziennie przez okres 3 miesięcy jednej dziesiątki różańca wraz z modlitwą umieszczoną na obrazku.

Chętne osoby, prosimy o wpisanie się do księgi wyłożonej na stoliku przy prasie,  gdzie również można wpisać się, podejmując zobowiązanie abstynencji na dowolny okres.

 

Spotkanie z dziećmi  Komunijnymi we wtorek o godz. 1800 – grupa sobotnia i o godz. 1900 – grupa niedzielna.

Spotkanie z rodzicami: w niedzielę, 3 marca po Mszy św. o godz. 1030.

Odbiór alb - we wtorek, 5 marca.

 

W najbliższy piątek, 23 lutego, po Drodze Krzyżowej o 1900 – spotkanie dla rodziców kandydatów do Bierzmowania. Przypominamy, że Sakramentu Bierzmowania młodzieży z naszej parafii, udzieli Ks. Bp Piotr Przyborek, w sobotę, 20 kwietnia o godz. 1700.

 

Dziękujemy wiernym z Pępowa, ul. Gdańska za porządkowanie naszej świątyni. W najbliższą sobotę, na godz. 830 zapraszamy mieszkańców Pępowa ul. A. Krajowej. W czwartek od 1730 - 1830 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu.

 

W tygodniu odbył się pogrzeb śp. Anastazji Skierka l. 91 z Pępowa ul. Gdańska. 

W poniedziałek o godz. 1200 odbędzie się pogrzeb śp. Zofii Zaremba l. 86 z Pępowa ul. A. Krajowej.   Dobry Jezu,  a nasz Panie.

 

 

 Żukowo, dnia 17 lutego 2024 roku                                   Ks.  Czesław  Las

 

Link do biuletynu parafialnego 

Link do intencji parafialnych

CZYTANIA na PIERWSZĄ NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU

DROGA KRZYŻOWA