Ogłoszenia duszpasterskie na 11 września 2022

DWUDZIESTA  CZWARTA  NIEDZIELA  ZWYKŁA

Dzisiaj w naszej wspólnocie Dożynki – podziękowanie za tegoroczne plony podczas Mszy św. o 1530. Sołectwo Małkowo, które jest gospodarzem tegorocznych dożynek, zaprasza na  ciągnikowo – samochodowy korowód dożynkowy, który wyruszy z Małkowa spod Centrum Kultury w o godz. 1450 do kościoła parafialnego. Po Uroczystości w kościele, mieszkańcy Małkowa zapraszają na koncert chóru ,,Strzelenka ‘’ z Tuchomia, Orkiestry Dętej z Żukowa oraz na poczęstunek.

Zachęcamy wszystkie dzieci do uczestnictwa we Mszy świętej  o godz. 1030.

Dzieci klas trzecich w tym roku szkolnym przygotowujące się do przyjęcia  Pana Jezusa w I Komunii Świętej mają spotkania we wtorki o godz. 1600 lub 1800, natomiast kandydaci do Bierzmowania – w piątki o 1900 wg ustalonego planu.

Dzisiaj pragniemy podziękować Panu Bogu za pierwszą rocznicę BEATYFIKACJI KS. Kard. Stefana Wyszyńskiego

i Siostry Elżbiety Róży Czackiej.

Prośmy naszych Patronów o opiekę nad naszą Ojczyzną i nad naszymi Rodzinami.

Dzisiaj między Mszami świętymi przed południem – czynny nasz parafialny sklepik,  gdzie zakupić można m.in. katechizmy i indeksy.

We wtorek, wspominając Objawienia w Fatimie, po Mszy św. wieczornej zapraszamy na dziesiątkę różańca wraz z procesją.

W środę dzień szczególnej modlitwy w Polsce o pokój w Ukrainie.

Zapraszamy na Msze święte, które sprawujemy:

• w dni powszednie o godz. 800 i 1700.
  • w niedziele o godz. 730, 900, 1030, 1200 i 1530.

Na progu nowego Roku szkolnego, pragniemy przypomnieć, że od momentu Chrztu świętego rodzice są pierwszymi katechetami swoich dzieci i odpowiadają  za ich chrześcijańskie wychowanie. Lekcje religii w przedszkolach i szkołach publicznych odbywają się na pisemne życzenie rodziców.  Pragniemy również przypomnieć, iż, aby zapewnić dzieciom i młodzieży dobre przygotowanie do sakramentów – Eucharystii i Bierzmowania – konieczny jest nieprzerwany udział w lekcjach religii – od klas „0” do zakończenia edukacji w szkole średniej.

Zachęcamy do pogłębiania swojej wiary i wiedzy religijnej poprzez udział w Grupach formacyjnych. W sposób szczególny zależy nam na duchowym rozwoju dzieci i młodzieży, które zapraszamy do:

* Liturgicznej Służby Ołtarza (ministranci)

* Scholi „Armia Pana”

* Grupy „Pomocników Maryi”, którzy poznają i naśladują Maryję i Świętych

* Parafialnego Caritasu, który pragnie okazywać pomoc potrzebującym

* Róży Różańcowej dzieci i młodzieży – osoby, które pragną modlić się 1 dziesiątką

różańca każdego dnia – zapraszamy na spotkanie dzisiaj po Mszy św. o 1030.

Dorosłych również zachęcamy do duchowego rozwoju! Harmonogram spotkań Grup dziecięcych, młodzieżowych i dorosłych – podajemy  w dzisiejszym biuletynie.

Serdecznie dziękujemy parafianom zamieszkałym w Żukowie przy ul. Norwida za sprzątnięcie kościoła. W sobotę na godz. 830 prosimy o posługę porządkowania naszej świątyni mieszkańców Żukowa ul. Batorego.

W czwartek zapraszamy szczególnie mieszkańców tej ulicy na Adorację Najświętszego Sakramentu.

Żukowo, dnia 10 września 2022 roku.                                                Ks. Czesław Las

Czytania z komentarzami na XXIV Niedzielę Zwykła

GRUPY FORMACYJNE W NASZEJ PARAFII