Ogłoszenia duszpasterskie na 14 listopada 2021

TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA ZWYKŁA

W niedzielę dzisiejszą przeżywamy Światowy Dzień Ubogich oraz Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Zachęcamy do przeżywania tygodnia, szczególnie poprzez modlitwę w naszych rodzinach. Czasem drobny gest życzliwości i wsparcia może stanowić światło nadziei.

W Kościele trwa Synod pod hasłem: „Ku Kościołowi Synodalnemu: KOMUNIA – UCZESTNICTWO – MISJA”.

Przy prasie i na stronie internetowej naszej parafii można znaleźć pytania, które mają animować dyskusję synodalną. Bardzo prosimy, aby  zapoznać się z nimi i włączyć w dyskusję synodalną poprzez odpowiedź na jedno, kilka bądź wszystkie pytania.

Prosimy do końca listopada o odpowiedzi na piśmie na dwa możliwe sposoby:

1. zapisanie na kartce odwiedzi na wybrane pytania i złożenie do skarbony znajdującej się

przy Obrazie Jezusa Miłosiernego (prosimy o podpisanie – kto jest autorem tych

wypowiedzi, np. Imię i Nazwisko lub Rodzina: ...  pracownicy …  wierni z ulicy…

1. Przesłanie odpowiedzi na adres mailowy parafii – poprzez stronę internetową parafii

Odbędą się także konsultacje w grupach parafialnych.

Na podstawie tych odpowiedzi zostanie przygotowane sprawozdanie, które przekażemy na etap diecezjalny Synodu.

Cieszymy się, że już niektórzy przesłali odpowiedzi! Bardzo dziękujemy za zaangażowanie!

Wszystkich prosimy o modlitwę w intencji Synodu, szczególnie tą, którą zaproponował Ojciec święty Franciszek (tekst modlitwy – na stronie internetowej).

Stolica Apostolska przedłuża możliwość zyskania odpustu zupełnego za naszych bliskich zmarłych do końca listopada pod zwykłymi warunkami, korzystajmy z tych darów.

Kończy się już niebawem Rok św. Józefa. Byłoby dobrze, aby św. Józef pozostał Opiekunem naszych Rodzin, wzorem, szczególnie dla wszystkich mężczyzn i ojców. Bardzo pięknym sposobem zawierzenia, jest modlitwa różańcowa. W naszej wspólnocie parafialnej istnieje kilka Róż Różańcowych kobiet, ale nie ma jeszcze Róży mężczyzn. Jesteśmy bardzo wdzięczni Panu Karolowi Turzyńskiemu za tę inicjatywę! Potrzeba jeszcze kilku mężczyzn, którzy zgodzą się podjąć modlitwę różańcową – Jedną dziesiątkę dziennie. Zainteresowanych prosimy o kontakt z panem Karolem pod nr tel.665 605 462.

Chór Harmonia z Żukowa zaprasza do swojej wspólnoty nowych członków. Próby w każdą środę o godz. 1830 w szkole katolickiej.

Policja przypomina o zakładanie maseczek w obiektach zamkniętych.

Do końca roku kalendarzowego istnieje możliwość wsparcia Misji, poprzez złożenie ofiary na wydruk książki o Kibeho w języku afrykańskim. Można złożyć ofiarę na założone na ten cel konto parafialne lub zakupując książkę o objawieniach w Kibeho, wyłożonej na stoliku przy prasie. Nr konta jest podany na stronie internetowej Parafii i na facebooku. Bóg zapłać Tym, którzy już złożyli ofiarę!

Za tydzień przed kościołami w Polsce zbiórka do puszek na rzecz migrantów z granicy polsko-białoruskiej.

Dziękujemy parafianom zamieszkałym w Pępowie  przy  ul. Majkowskiego i Hallera za sprzątnięcie kościoła. W najbliższą sobotę, na godz. 830 zapraszamy wiernych zamieszkałych  w Pępowie przy ul. Granicznej, Akacjowej i Jaśminowej. W czwartek  zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu.

Żukowo, dnia 13 listopada 2021 roku.                                       Ks. Czesław Las

Czytania z komentarzami na XXXIII Niedziele zwykłą

KIBEHO