Ogłoszenia duszpasterskie na 10 stycznia 2021

NIEDZIELA  CHRZTU  PAŃSKIEGO

W najbliższym tygodniu, jak i w miesiącu styczniu w dni powszednie Msze święte sprawujemy tylko rano o godzinie 730 i 800, z wyjątkiem soboty, gdzie odprawiamy Mszę świętą  o g. 800 i 1700.

Biuro parafialne w styczniu czynne jest w godzinach rannych: od 830 do 900, z wyjątkiem soboty  – kiedy zapraszamy również od 1750 do 1830

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i udział w Orszaku Trzech Króli. Bóg zapłać Władzom Starostwa i naszej Gminy, przedstawicielom Dyrekcji Szkół, Nauczycieli, dzieci i młodzieży, Zrzeszenia Kaszubsko – Pomorskiego oraz Strażakom, Harcerzom i wszystkim ludziom dobrej woli! Naszą wdzięczność wyrażamy wszystkim aktorom: Świętej Rodzinie, Królom  i tym, którzy przygotowali piękne przedstawienie. Dziękujemy Gminnej Orkiestrze oraz Zespołowi „Agape i Królom za piękną oprawę muzyczną. Ośrodkowi Kultury i Sportu w Żukowie - dziękujemy za wsparcie finansowe. Tegoroczny Orszak był inny niż poprzednie, ale nasze pragnienie oddania pokłonu Panu Jezusowi wraz z Trzema Królami nie przygasło,  a może nawet stało się głębsze i bardziej gorliwe!

Zachęcamy do obejrzenia transmisji Eucharystii pod przewodnictwem Ks. Biskupa Wiesława oraz całego Orszaku – naszym facebooku oraz stronie internetowej Parafii. Tam też można znaleźć zdjęcia oraz relacje na różnych portalach internetowych. W tym roku gościła nas TVP 3 – krótka relacja była w Panoramie Gdańskiej.

Zachęcamy też do obejrzenia zdjęć w tylnej części kościoła z naszego Orszaku oraz tegorocznych Orszaków w Afryce: w Rwandzie, Kongo i Kamerunie.

Bardzo serdecznie dziękujemy panu Andrzejowi za uruchomienie naszej strony internetowej,  a wszystkich parafian zachęcamy do korzystania. Adres naszej parafialnej strony www: mb.diecezja.gda.pl

W tym roku tradycyjnej kolędy, ze względu na pandemię wirusa, nie będzie.  Zapraszamy wiernych do udziału we Mszy św. wieczornej, którą sprawujemy od poniedziałku do piątku w miesiącu styczniu o godzinie 1800. Podczas Mszy św. sprawowanej w intencji wiernych mieszkających przy wyznaczonych ulicach,  ze względu na ograniczenia epidemiologiczne, zapraszamy przedstawicieli rodzin, modlić się będziemy o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla nich. Po Mszy św. pamiątkowy obrazek i figurka z Kibeho, Matki Słowa,  dla każdej rodziny. Kto zechce, będzie mógł także złożyć ofiarę kolędową. Plan zaproszeń wiernych umieszony w biuletynie, na tablicy ogłoszeń oraz na facebooku i stronie internetowej. Msze są także transmitowane. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim wiernym, którzy w ubiegłym tygodniu  o godz. 1800 uczestniczyli we Mszy św.     tzw. - kolędowej. Bóg zapłać także za złożone ofiary.

Ks. Proboszcz odwiedzi chorych z sakramentami św. – w piątek, 15 stycznia.

Dziękujemy wiernym zamieszkałym w Żukowie przy ulicy Fenikowskiego za sprzątnięcie kościoła. W najbliższą sobotę, na godz. 830 zapraszamy wiernych zamieszkałych w Żukowie, przy ulicy Fredry.

Żukowo, dnia 9 stycznia 2021  roku             Ks.  Czesław Las

Link do biuletynu parafialnego