Ogłoszenia duszpasterskie na 03 stycznia 2021

II  NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM

W środę – Uroczystość „Trzech Króli”. Msze święte odprawimy o godzinie:  730, 900 – gdzie śpiewał będzie chór „Harmonia” , o 1030, 1200 - przewodniczyć będzie  Ks. Bp Wiesław Szlachetka i  o godz. 1530.

Zapraszamy  do udziału w Orszaku Trzech Króli, 6 stycznia 2021 roku. W tym roku ze względu na pandemię wirusa w kameralnym gronie, tylko w kościele bezpośrednio po Mszy św. o godz. 1200. Zapraszamy tylko delegacje, aby pokłonić się Dzieciątku Jezus. Mszę św.  o godz. 1200 i Orszak będziemy transmitować na naszym parafialnym facebooku.

W każdą niedzielę i święta transmitujemy Mszę św. o godz. 900

Ze względu na epidemię koronawirusa od listopada w kościele przebywać może tylko jedna osoba na 15 metrów kwadratowych. Obowiązuje także noszenie maseczki zakrywającej usta i nos. Komunia św. udzielana na rękę lub do ust. Kapłan rozdający Komunie św. udziela najpierw na rękę a później do ust.

W miesiącu styczniu  Msze święte odprawiamy w dni powszednie o godzinie 730 i 800,  z wyjątkiem soboty, gdzie sprawujemy Eucharystię o godzinie 800 i o 1700. Adoracja Najświętszego Sakramentu w każdy czwartek w styczniu od godziny 830 do 900. Zapraszamy!

W tym roku tradycyjnej kolędy ze względu na pandemię wirusa nie będzie.  Zapraszamy wiernych do udziały we Mszy św. wieczornej, którą będziemy sprawowali od poniedziałku do piątku w miesiącu styczniu o godzinie 1800. Pierwsze spotkanie 4 stycznia. Podczas Mszy św. sprawowanej w intencji wiernych mieszkających przy wyznaczonych ulicach, ze względu na ograniczenia epidemiologiczne zapraszamy przedstawicieli rodzin, modlić się będziemy o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla nich. Po Mszy św. pamiątkowy obrazek  i figurka z Kibeho, Matki Słowa, dla każdej rodziny. Kto zechce będzie mógł także złożyć ofiarę kolędową. Plan zaproszeń wiernych umieszony w biuletynie na tablicy ogłoszeń i na facebooku. Msze będą także transmitowane.

Ks. Proboszcz odwiedzi chorych z sakramentami św. – w piątek, 8 stycznia.

Dziękujemy wiernym zamieszkałym w Żukowie przy ulicy Kopernika i Batorego za sprzątnięcie kościoła. W najbliższą sobotę, na godz. 830 zapraszamy wiernych zamieszkałych w Żukowie, przy ulicy Fenikowskiego.

W tygodniu odbył się pogrzeb śp. Zbigniewa Siebert l. 71 z Żukowa, ul. Armii Krajowej. Zmarli małżonkowie Jolanta i Jan Szreder z Żukowa, ul Sobótki. Ich pogrzeb odbędzie się    w czwartek o godz. 10 00.  Dobry Jezu, a nasz Panie...

Żukowo, dnia 2 stycznia 2021 r.                  Ks.  Czesław Las

Link do planu kolęd