Ogłoszenia duszpasterskie na 27 grudnia 2020

NIEDZIELA  ŚWIĘTEJ  RODZINY

W dzisiejszą niedzielę, która jest ostatnią już niedzielą kończącego się roku, czcimy Świętą Rodzinę, która dla nas i dla naszych rodzin jest wzorem i odniesieniem, jak mamy żyć  w rodzinie i poprzez rodzinę.  Dziękując Panu Bogu za miniony czas odmówimy dziesiątkę Różańca św. po każdej Mszy św.

W czwartek o godz. 1700 zapraszamy na Mszę św. z podziękowaniem za Stary Rok. Po Mszy wystawienie Najświętszego  Sakramentu i modlitwy Dziękczynno – błagalne.

W piątek, Nowy Rok – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i Światowy Dzień Pokoju. Msze święte, aby umożliwić wszystkim uczestnictwo  w Eucharystii, sprawować będziemy o godzinie  900, 1030, 1200, 1530 i 1700.

Msze św. w dni powszednie  w miesiącu styczniu tylko rano o godzinie 730 i 800 z wyjątkiem soboty, gdzie Msze św. odprawimy o 800 i 1700

Informujemy, że w styczniu, biuro parafialne jest czynne tylko w godzinach rannych: od 830 do 900, a w soboty – zapraszamy  od 1745 do 1830

Ks. Sylwester  odwiedzi chorych z sakramentami świętymi – w sobotę,  2 stycznia, a ks. Proboszcz w piątek, 8 stycznia.

Zapraszamy  do udziału w Orszaku Trzech Króli, 6 stycznia 2021 roku. W tym roku ze względu na pandemię wirusa w kameralnym gronie tylko  w kościele. Ze Szkół Żukowskich i Pępowa zapraszamy tylko delegacje, aby pokłonić się Dzieciątku Jezus.

Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 1200 pod przewodnictwem ks. Bpa Wiesława Szlachetki, następnie krótkie przedstawienie.

W tym roku tradycyjnej kolędy ze względu na pandemię wirusa nie będzie. Polecenie biskupa gdańskiego. Dlatego zapraszać będziemy wiernych do udziały we Mszy św. wieczornej, którą będziemy sprawowali od poniedziałku do piątku w miesiącu styczniu o godzinie 1800. Pierwsze spotkanie 4 stycznia. Podczas Mszy św. sprawowanej w intencji wiernych mieszkających przy wyznaczonych ulicach, modlić się będziemy o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla nich. Po Mszy św. pamiątkowy obrazek i figurka z Kibeho, Matki Słowa, dla każdej rodziny. Kto zechce będzie mógł także złożyć ofiarę kolędową. Plan zaproszeń wiernych umieszony  na tablicy ogłoszeń i na facebooku. Msze będą także transmitowane.

Dziękujemy rodzinie scholi Armia Pana i młodzieży z Caritasu za sprzątnięcie kościoła i przygotowanie żłóbka. W najbliższą sobotę, na godz. 830 zapraszamy wiernych zamieszkałych w Żukowie, przy ulicy Kopernika i Batorego.

Żukowo, dnia 26 grudnia 2020 r.           Ks.  Czesław Las

Link do planu kolęd