Ogłoszenia duszpasterskie 21 lipca 2024

SZESNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA

W czwartek, 25 lipca przypada XXV. rocznica ustanowienia naszej wspólnoty parafialnej pw. Miłosierdzia Bożego. Dziękujemy Panu Bogu za wszelkie dobro, którego doświadczyliśmy w minionym czasie oraz pragniemy wypraszać wszelkie łaski dla fundatorów i budowniczych naszego kościoła – dla żyjących poprosimy o Boże błogosławieństwo, a dla zmarłych – o radość wieczną.

Główne uroczystości odbędą się w najbliższą niedzielę, 28 lipca: o godz. 1200 Msza św. pod przewodnictwem Ks. Biskupa Wiesława, a po – Festyn na placu przy kościele: zabawy, konkursy, poczęstunek … .  Dla każdego znajdzie  się coś miłego

Już teraz wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy!

Wspominając, także w czwartek św. Krzysztofa, patrona kierowców, modlimy się  w intencji wszystkich kierowców i podróżujących oraz święcimy pojazdy mechaniczne. Po wieczornej Mszy św. o 1700. Zapraszamy

Zapraszamy na Msze święte, które sprawujemy:

- w dni powszednie  w lipcu i sierpniu – tylko o godz. 1700.

- w niedziele, w  lipcu i sierpniu – o godz.: 730, 900, 1030, 1200 i 1900.

W przyszłą niedzielę, 28 lipca, przypada wspomnienie św. CHARBELA. Zapraszamy tego dnia na Mszę św. o godz. 1900, podczas której będziemy mogli przyjąć namaszczenie olejem św. Charbela, a po Mszy św. koronka do Matki Bożej.

Dziękujemy za wpłaty przeznaczone na witraże do naszej świątyni indywidualnym darczyńcom, braciom ze Wspólnoty Rycerzy Kolumba i wszystkim wiernym, którzy przekazali ofiary na tacę w drugą niedzielę miesiąca

Na dziedzińcu przy kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w każdą niedzielę lipca o godzinie 1600 – „Żukowskie Lato Muzyczne”.

Serdecznie dziękujemy parafianom zamieszkałym w Pępowie ul. Majkowskiego za sprzątnięcie kościoła. W sobotę na godz. 830 prosimy o posługę porządkowania naszej świątyni mieszkańców Pępowa ul. Generała Józefa Hallera. W czwartek ze względu na uroczystości i poświęcenie samochodów Adoracji nie będzie.

Żukowo, dnia 20 lipca 2024 roku                                       Ks.  Czesław  Las

CZYTANIA NA XVI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

ŻUKOWSKIE LATO MUZYCZNE