Ogłoszenia duszpasterskie 14 lipca 2024

PIĘTNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA

Wykorzystajmy piękny, letni czas wakacji i urlopów dany nam przez Stwórcę na odpoczynek fizyczny i odnowę duchową.

W każdą niedzielę – pamiętajmy o uczestnictwie we Mszy św.

Zapraszamy na Msze święte, które sprawujemy:

- w dni powszednie  w lipcu i sierpniu – tylko o godz. 1700.

- w niedziele, w  lipcu i sierpniu – o godz.: 730, 900, 1030, 1200 i 1900.

We wtorek, 16 lipca, Kościół obchodzi wspomnienie obowiązkowe Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel, czyli Matki Bożej Szkaplerznej. Karmelici świętowali ten dzień już od XIV wieku.

Nasza parafia powstała: 25 lipca 1999 roku. Zbliżamy się do świętowania Jubileuszu XXV - lecia,  który będziemy przeżywać w niedzielę, 28 lipca: o godz. 1200 Msza św. pod przewodnictwem Ks. Biskupa Wiesława, a po – Festyn na placu przy kościele: zabawy, konkursy, poczęstunek … .  Dla każdego znajdzie  się coś miłego J  Już teraz wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy!

Bardzo serdecznie dziękujemy za wpłaty na konto i osobiście w biurze parafialnym z przeznaczeniem na witraże. Dzisiaj w drugą niedzielę miesiąca również kolekta na ten cel. Kolejne witraże będą instalowane przy konfesjonale w sierpniu.  Bóg zapłać wszystkim za troskę i piękno o dom Boży.

Burmistrz Gminy Żukowo zaprasza na „Żukowskie lato Muzyczne” – Koncerty,  które odbywają się na dziedzińcu kościoła Wniebowzięcia NMP w Żukowie – w każdą niedzielę lipca o godz. 1600.

W niedzielę, 21 lipca o godz. 400 z parkingu przy kościele wyruszy piesza pielgrzymka do Sianowa. Zainteresowanych prosimy  o zgłoszenie telefoniczne u organizatora  pod nr tel.: 798 867 166.   Bliższe informacje na plakacie.

Odnowa w Duchu Świętym w każdy poniedziałek po Mszy św. zaprasza na wspólny różaniec.

Dziękujemy wiernym zamieszkałym w Pępowie przy ul. Krótkiej za porządkowanie świątyni. W sobotę na godz. 830 prosimy o tę posługę mieszkańców Pępowa, ul. Majkowskiego. W czwartek zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu.

Żukowo, dnia 13 lipca 2024 roku                                       Ks.  Czesław  Las

CZYTANIA NA XV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

ŻUKOWSKIE LATO MUZYCZNE