Ogłoszenia duszpasterskie 07 lipca 2024

CZTERNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA

Trwają wakacje i urlopy. Wykorzystajmy ten piękny, letni czas dany nam przez Stwórcę na odpoczynek fizyczny i odnowę duchową. W każdą niedzielę – pamiętajmy o uczestnictwie we Mszy św.; każdego dnia – pamiętajmy o modlitwie.

Zapraszamy na Msze święte, które sprawujemy:

• w dni powszednie w lipcu i sierpniu – tylko o godz. 1700.
  • w niedziele, w lipcu i sierpniu – o godz. 730, 900, 1030, 1200 i 1900.

W lipcu i sierpniu zapraszamy na wspólny różaniec w każdy poniedziałek po Mszy św. wieczornej.

W sobotę, 13 lipca – w Dzień Fatimski – po Mszy św. o godz. 1700, odmówimy dziesiątkę różańca i przejdziemy w procesji wokół kościoła.

Nasza parafia powstała: 25 lipca 1999 roku. Zbliżamy się do świętowania Jubileuszu XXV - lecia,  który będziemy przeżywać w niedzielę, 28 lipca: o godz. 1200 Msza św. pod przewodnictwem Ks. Biskupa Wiesława, a po – Festyn na placu przy kościele: zabawy, konkursy, poczęstunek … .  Dla każdego znajdzie  się coś miłego J

Już teraz wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy!

Bardzo serdecznie dziękujemy za wpłaty na konto i osobiście w biurze parafialnym z przeznaczeniem na witraże. Za tydzień w drugą niedzielę miesiąca również kolekta na ten cel. Kolejne witraże będą instalowane przy konfesjonale w sierpniu.

Bóg zapłać wszystkim za troskę i piękno o dom Boży.

W naszym dekanacie żukowskim od 1 lipca nastąpiła zmiana proboszczów. W parafii Leźno posługuje ks. Mirosław Piskozub, a w Żukowie w parafii pw. Wniebowzięcia NMP ks. Robert Jahns.

Burmistrz Gminy Żukowo zaprasza na „Żukowskie lato Muzyczne” – Koncerty, które odbywają się na dziedzińcu kościoła Wniebowzięcia NMP w Żukowie – w każdą niedzielę lipca o godz. 1600.

W niedzielę, 21 lipca o godz. 400 z parkingu przy kościele wyruszy piesza pielgrzymka do Sianowa. Zainteresowanych prosimy  o zgłoszenie telefoniczne u organizatora  pod nr tel.: 798 867 166.  Bliższe informacje na plakacie.

W sobotę na godz. 830 prosimy o posługę porządkowania naszej świątyni mieszkańców Pępowa, ul. Krótka. W czwartek zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu.

W sobotę odbył się pogrzeb śp. Antoniego Nowakowskiego l. 70 z Żukowa, ul. Kopernika. Zmarła śp. Maria Tondytko l. 88 z Pępowa, ul. Górna. Jej pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 1000, a zmarłego śp. Stanisława Soroka zamieszkałego ostatnio w Pępowie ul. Leśna,  Msza pogrzebowa we wtorek o godz. 1000, a pochowanie w Węgorzewie.    Dobry Jezu, a nasz Panie..

Żukowo, dnia 6 lipca 2024 roku                                       Ks.  Czesław  Las

CZYTANIA NA XIV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

ŻUKOWSKIE LATO MUZYCZNE