Ogłoszenia duszpasterskie 30 czerwca 2024

TRZYNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA

W czasie wakacji nie zapominajmy o świętowaniu Dnia Pańskiego – niedzieli.  W każdą wakacyjną niedzielę starajmy się uczestniczyć we Mszy świętej, bez względu na okoliczności, w jakich się znajdziemy.

W ten sposób dajemy świadectwo, że nasza wiara jest żywa.

Dzisiaj o godz. 1400 dodatkowa msza św. częściowo w języku kaszubskim.

W czasie wakacyjnym, w  lipcu i sierpniu Msze św. sprawować będziemy w dni powszednie tylko o godzinie 1700, a w niedziele o godzinie 730, 900, 1030, 1200  i 1900.  Nie będzie w niedzielę Mszy św. o godzinie 1530.

W każdy poniedziałek w lipcu i sierpniu po Mszy św. wieczornej różaniec w kościele. Zapraszamy!

W tygodniu Pierwszy Czwartek, Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota miesiąca.  W I. Piątek Msze św. odprawimy  o godz. 1700 i 1900.  Okazja do spowiedzi św. od godz. 1600 i 1830. Między Mszami Wystawienie Najświętszego Sakramentu.

W Pierwszą sobotę Wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 1630, a po Mszy św. o godz. 1700 dziesiątka różańca świętego.

Ks. Proboszcz odwiedzi chorych w pierwszy piątek miesiąca, a ks. Grzegorz w pierwszą sobotę.

Nasza parafia powstała: 25 lipca 1999 roku. Zbliżamy się do świętowania Jubileuszu XXV - lecia,  który będziemy przeżywać w niedzielę, 28 lipca: o godz. 1200 Msza św. pod przewodnictwem Ks. Biskupa Wiesława, a po – Festyn na placu przy kościele: zabawy, konkursy, poczęstunek … .  Dla każdego znajdzie  się coś miłego

Już teraz wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy!

Burmistrz Gminy Żukowo zaprasza na „Żukowskie lato Muzyczne” – Koncerty, które odbywać się będą na dziedzińcu kościoła Wniebowzięcia NMP w Żukowie –  w każdą niedzielę lipca o godz. 1600.

W tygodniu odbył się pogrzeb śp. Ireny Bojanowskiej l. 87 z Żukowa, ul. A. Krajowej. Zmarł śp. Tadeusz  Ostoja-Lniski  l. 77 z Pępowa, ul. Krótka. Pogrzeb odbędzie się we wtorek  o godz. 1200 a pochowanie na cmentarzu w Kartuzach.

Serdecznie dziękujemy za sprzątnięcie kościoła wiernym z Pępowa zamieszkałym przy ul. Natura Park. W sobotę na godz. 830 prosimy  o posługę porządkowania naszej świątyni mieszkańców Pępowa, ul. Rejtana. W czwartek zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu.

Żukowo, dnia 29 czerwca 2024 roku                                       Ks.  Czesław  Las

CZYTANIA NA XIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

ŻUKOWSKIE LATO MUZYCZNE