Ogłoszenia duszpasterskie 26 maja 2024

NIEDZIELA NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka, już dzisiaj w niedzielę, 26 maja – w Dzień Matki,  w godzinach: 1130 – 1400 zapraszamy na Rodzinny Dzień Dziecka – Festyn Parafialny.

W programie: konkursy, zabawy, tańce i różne pyszności oraz miłe niespodzianki

Serdecznie dziękujemy Sołectwu ŻUKOWO za dofinansowania różnych atrakcji, a Firmie Algida – za pyszne lody.

We wtorek, 28 maja o godz. 1900 zapraszamy na Mszę św. z namaszczeniem Olejem św. Charbela oraz Różaniec do 7 Boleści Maryi.

W najbliższy czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze święte będziemy sprawowali o godz. 730, 850, 1000, po której odbędzie się procesja z  kościoła WNMP w Żukowie , po procesji około godz. 1200  i o 1530.

Około godziny 1100 wyruszy procesja z kościoła WNMP w Żukowie do naszej świątyni Zatrzymamy się przy czterech ołtarzach, przy ostatnim, przy kościele Miłosierdzia Bożego, wysłuchamy kazania

Procesja w Oktawie Bożego Ciała wokół kościoła podczas Mszy św. o godz. 1700, a w niedzielę o godz. 1030. Na zakończenie  poświęcenie wianków.

Zapraszamy dzieci, które pragną sypać kwiatki Panu Jezusowi w czasie procesji Bożego Ciała i Oktawy - na próbę w poniedziałek i wtorek 27 i 28 maja o godzinie 1800.

Wszystkie dzieci, które w tym roku przyjęły Pana Jezusa w I Komunii św. prosimy o udział  w procesji w Boże Ciało  w strojach komunijnych. Dzieci te, idąc w procesji, będą niosły białą lilię, którą otrzymają od katechetów.

Prosimy także dzieci oraz dorosłych mających stroje kaszubskie o ich założenie. Panie i Panów niosących chorągwie  i feretrony prosimy o ich przygotowanie.

Komunia św. w roku 2025 odbędzie się w sobotę 10 maja i w niedzielę 11 maja. Wybór dnia uroczystości należy do rodziców dzieci komunijnych.

Zapisy dzieci do Pierwszej Komunii na początku września.

Ks. Grzegorz – w sobotę, 1 czerwca, a Ks. Proboszcz – w piątek, 7 czerwca odwiedzą chorych z sakramentami świętymi.

Przypominamy młodzieży zapisanej na pielgrzymkę autokarową do Gniezna i Lednicy, że wyjeżdżamy w najbliższy piątek o godz. 900 z parkingu przy kościele.

Serdecznie dziękujemy wiernym zamieszkałym w Pępowie przy ul. Granicznej  za sprzątnięcie naszej świątyni. W sobotę o godz. 830 zapraszamy wiernych z Pępowa  mieszkających przy ulicy Wiejskiej i Kręckiego

W tygodniu odbył się pogrzeb śp. Marka Michalskiego l. 72 z Żukowa ul. Kochanowskiego. Dobry Jezu, a nasz Panie…

Żukowo, dnia 25 maja 2024 roku                                          Ks.  Czesław  Las

CZYTANIA NA UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY