Ogłoszenia duszpasterskie 19 maja 2024

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – Zielone Świątki.

To jedno z najstarszych świąt w Kościele. Jest uroczystością upamiętniającą początek publicznej działalności Kościoła.

Jutro święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła.

Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka, w niedzielę, 26 maja – w Dzień Matki, w godzinach: 1130 – 1400 zapraszamy na Rodzinny Dzień Dziecka – Festyn Parafialny.

W programie: konkursy, zabawy, tańce i różne pyszności oraz miłe niespodzianki.

W maju  czcimy Matkę Bożą, uczestnicząc w Nabożeństwach Majowych:

Zapraszamy na Nabożeństwa do kościoła każdego dnia po Mszy św. o 1700, z wyjątkiem środy, kiedy spotykamy się o godz. 2030, a niedziele po każdej Mszy św.

Dziękujemy rodzinom komunijnym za dar pieniężny 3700 zł. przeznaczony na witraże do naszego kościoła. Bo zapłać!

Przyjęcie do I Komunii w 2025 roku odbędzie się w sobotę 10 maja i w niedzielę 11 maja.

Zapisy według uznania na początku nowego roku szkolnego we wrześniu.

W czwartek, 30 maja, przeżywać będziemy Boże Ciało.

W tym roku procesja Eucharystyczna z kościoła  WNMP w Żukowie do naszej świątyni.

Zapraszamy dzieci, które pragną sypać kwiatki Panu Jezusowi w czasie procesji Bożego Ciała i Oktawy - na próbę w poniedziałek i wtorek, 27 i 28 maja  o godzinie  1800.

Trwają prace we wnętrzu kościoła i na zewnątrz, których celem jest założenie monitoringu.

Serdecznie dziękujemy ministrantom za sprzątnięcie naszej świątyni. W sobotę o godz. 830 zapraszamy wiernych z Pępowa, zamieszkałych przy ulicy Granicznej.

W czwartek zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy św. do godziny 1830.

W tygodniu odbył się pogrzeb śp. Jana Gryzio l. 89 z Małkowa, ul. Parkowa.     Dobry Jezu, a nasz Panie…

Żukowo, dnia 18 maja 2024 roku                                        Ks.  Czesław  Las

CZYTANIA NA UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO