Ogłoszenia duszpasterskie 24 marca 2024

NIEDZIELA  MĘKI PAŃSKIEJ

Dzisiaj o godz.1500 już ostatnie Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

Prosić będziemy o dobre przeżycie Wielkiego Tygodnia dla całej wspólnoty parafialnej.

Dzisiaj o godz. 1745 na placu przed kościołem parafii WNMP w Żukowie Misterium Męki Pańskiej. Zapraszamy!

Kto z wiernych pragnie złożyć ofiarę na kwiaty do grobu Pańskiego, to przed wyjściem z kościoła znajduje się skarbona na ten cel.

Dzisiaj przed kościołem młodzież z Caritasu i scholi oferuje przystrojone przez siebie palmy.

Dziękujemy Dyrekcjom Szkół Podstawowych, Nauczycielom, Katechetom i Rodzicom za zorganizowanie dojazdu i wszelką pomoc okazaną dzieciom i młodzieży w czasie trwania ich rekolekcji. Dziękujemy wszystkim grupom duszpasterskim, zespołom muzycznym,  Rycerzom Kolumba, Harcerzom, wolontariuszom z Caritasu, dzieciom i młodzieży, osobom chorym i ich opiekunom za zaangażowanie podczas peregrynacji relikwii św. Wojciecha w naszej parafii.

Bóg zapłać wszystkim za udział w Drodze Krzyżowej ulicami naszego miasta, za piękne rozważania poszczególnych stacji wraz ze św. Wojciechem i piękny śpiew.

Policjantom  i Strażakom dziękujemy za bezpieczne przejście z naszej świątyni do kościoła WNMP w Żukowie.

Dziękujemy kandydatom do bierzmowania  za sprzątnięcie kościoła.

W środę o 1900 zapraszamy do tej  posługi scholę Armia Pana i rodziców.

Rozpoczyna  liturgia Wielkiego Tygodnia, przeżyjmy go w duchu miłości i wdzięczności.

WIELKI  CZWARTEK

Wieczerza Wielkiego Czwartku o godzinie 1800. Po nabożeństwie – adoracja Najświętszego Sakramentu w ciemnicy do godziny 2300.

WIELKI  PIĄTEK

Adoracja w ciemnicy od godziny 800. Dzieci, zwłaszcza przygotowujące się do I Komunii św. zapraszamy na Adorację o godz. 1200.

O godzinie 1800 zapraszamy na Drogę Krzyżową. Liturgia Męki Pańskiej po drodze krzyżowej.

Po Nabożeństwie Krzyża, Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 2300

Ofiary złożone w Wieli Piątek przeznaczone są na Grób Pański w Jerozolimie

Gorzkie Żale odśpiewamy o  2100. Od Wielkiego Piątku Nowenna do Miłosierdzia Bożego.

WIELKA  SOBOTA

Adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim od godziny 800.

Święcenie pokarmów na stół Wielkanocny od godziny 1000 do 1600 co godzinę.

Podczas świecenia pokarmów złożymy skarbonki i ofiarę dla ubogich.

Ceremonie Wigilii Paschalnej o godzinie 1900.

Po Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 2200.

NIEDZIELA  ZMARTWYCHWSTANIA  PAŃSKIEGO

Msza św. Rezurekcyjna o godzinie 600 rozpocznie się procesją z Najświętszym Sakramentem.

Następne Msze św. o godzinie  900, 1030, 1200 i 1530. Nie będzie Mszy św. o godz. 730.

W tygodniu odbył się pogrzeb śp. Władysławy Dunst l. 86 z Żukowa, ul. 1. Maja.

Dobry Jezu, a nasz Panie ….

Żukowo, dnia 23 marca 2024 roku                                        Ks.  Czesław  Las

CZYTANIA NIEDZIELĘ MĘKI PAŃSKIEJ