Ogłoszenia duszpasterskie 17 marca 2024

PIĄTA  NIEDZIELA  WIELKIEGO POSTU

Rozpoczynamy od Niedzieli dzisiejszej, nasze parafialne Rekolekcje Wielkopostne  do środy, 20 marca włącznie. Poprowadzi je Ks. Józef Gruba – Pallotyn, misjonarz z CZECH. W czwartek, 21 marca o godz. 1650 przybędą do naszego kościoła relikwie św. WOJCIECHA, które od 3 grudnia peregrynują w parafiach naszej Archidiecezji, aby przygotować nas na świętowanie Roku Jubileuszowego: 2025 – setnej roczny naszej Archidiecezji.

Relikwie będą w naszej świątyni od czwartku, 21 marca godz. 1650 do piątku, 22 marca g. 1740.

Szczegółowy plan rekolekcji oraz plan peregrynacji podajemy w dzisiejszym biuletynie oraz na stronie internetowej naszej parafii: www.mb.diecezja.gda.pl. Bardzo prosimy o zapoznanie się i serdecznie zachęcamy do czerpania z tego wielkiego źródła laski, jakim są rekolekcje i obecność Relikwii Osoby Świętej.

Spowiedź św. w naszej wspólnocie parafialnej:  w środę, 20 marca:

od 900 do 1000 oraz od 1600 do 1700 i 1800 – 1930.

Już teraz zapraszamy młodzież – kandydatów do Bierzmowania oraz młodzież klas ósmych – na pierwsze spotkanie przygotowujące do bierzmowania – w trzeci dzień rekolekcji, czyli w środę, 20 marca o 1900 -  na Mszę św. i spotkanie oraz na nawiedzenie Relikwii św. Wojciecha: w czwartek, 21 marca o godz. 1900.

Nauki dla dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Pępowie - w poniedziałek i środę

dla dzieci i młodzieży Szkoły Podstawowej Nr 2 w Żukowie - we wtorek i w środę.

Dzieci z Przedszkoli zapraszamy do udziału w jednym dogodnym terminie

Nauki odbywają się według planu podanego przez nauczycieli i umieszczonego w biuletynie.

W poniedziałek i we wtorek złożymy ofiary dla Ojca rekolekcjonisty.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedziele W. Postu o godz. 1500.

Droga Krzyżowa w piątek w tym tygodniu: o godz. 1700 przed drogą krzyżową nabożeństwo pożegnania ze św. Wojciechem, a po drodze krzyżowej przejazd relikwii do Banina, natomiast o godz. 1900 przejdziemy z naszego kościoła do świątyni WNMP w Żukowie. W plenerze tradycyjną już trasą, rozważać będziemy kolejne stacje drogi krzyżowej. Serdecznie zapraszamy!

Za tydzień Niedziela Palmowa. Przed kościołem można będzie nabyć palmy, przygotowane przez młodzież z Caritasu i naszą parafialną scholę. Podczas Mszy św. o godz. 1030 procesja. 5 minut przed Mszą św. o 1030 rozdanie palm konkursowych.

Parafia Wniebowzięcia NMP w Żukowie zaprasza w Niedzielę Palmową o godz. 1745 na Misterium Męki Pańskiej.

Od 16 marca rozpoczęła się Nowenna w Intencji Naszej Ojczyzny. Zapraszamy do Odmawiania

Dziękujemy młodzieży do bierzmowania, grupa XIII za porządkowanie naszej świątyni. W najbliższą sobotę, na godz. 830 zapraszamy młodzież do bierzmowania, grupa XIV (93-99).

Ks. Abp Tadeusz Wojda w minionym tygodniu został wybrany przez biskupów na ich Przewodniczącego. Gratulujemy.

W środę odbył się pogrzeb śp. Romana Lubockiego l. 56 z Małkowa ul. Pałacowa.  Dobry Jezu…

Żukowo, dnia 16 marca 2024 roku                                        Ks.  Czesław  Las

CZYTANIA na PIĄTĄ NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU

DROGA KRZYŻOWA