Ogłoszenia duszpasterskie 10 marca 2024

CZWARTA  NIEDZIELA  WIELKIEGO POSTU

 

Dzisiaj - poświęcenie książeczek dzieciom komunijnym – dzisiaj, w niedzielę podczas Mszy św. o godz. 1030. Kto z Rodziców jeszcze nie zakupił książeczki – jest możliwość  zakupienia w zakrystii.

 

Dzisiaj o godzinie 1500, godzinie Miłosierdzia zapraszamy na  Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. Pragniemy dzisiaj ofiarować Gorzkie  w intencji rekolekcji wielkopostnych i o nawrócenie grzeszników.

 

Zapraszamy na Drogę Krzyżową w piątek dzieci i dorosłych o godz. 1700 oraz  młodzież i dorosłych o godz. 1900.

 

Rekolekcje Wielkopostne przeżywać będziemy od Piątej Niedzieli Wielkiego Postu, 17 marca do środy, 20 marca włącznie. Poprowadzi je Ks. Józef Gruba – Pallotyn, misjonarz z CZECH. W czwartek, 21 marca o godz. 1650 przybędą do naszego kościoła relikwie św. WOJCIECHA,  które od 3 grudnia peregrynują w parafiach naszej Archidiecezji, aby przygotować nas na świętowanie Roku Jubileuszowego: 2025 – setnej roczny naszej Archidiecezji. Relikwie będą w naszej świątyni od czwartku, 21 marca g. 1650 do piątku, 22 marca g. 1740.

Szczegółowy plan rekolekcji oraz plan peregrynacji podajemy w dzisiejszym biuletynie oraz na stronie internetowej naszej parafii: www.mb.diecezja.gda.pl. Bardzo prosimy o zapoznanie się i serdecznie zachęcamy do czerpania z tego wielkiego źródła laski, jakim są rekolekcje i obecność Relikwii Osoby Świętej. 

 

Spowiedź św. w naszej wspólnocie parafialnej:  w środę, 20 marca:

od 900 do 1000 oraz od 1600 do 1700 i 1800 – 1930.

 

Już teraz zapraszamy młodzież – kandydatów do Bierzmowania oraz młodzież klas ósmych – na pierwsze spotkanie przygotowujące do bierzmowania – w trzeci dzień rekolekcji,  czyli w środę, 20 marca o 1900 -  na Mszę św. i spotkanie oraz na nawiedzenie Relikwii św. Wojciech: w czwartek, 21 marca o godz. 1900.

 

Osobom, które zapisały się na wyjazd autokarowy do kina w Gdańsku na film pt. „POWOŁANY 2”, przypominamy, że wyjazd jest dzisiaj o godz. 1620 z parkingu przy kościele, powrót ok. 2000.

 

Pragniemy zaprosić rodziny oraz całe klasy czy grupy przedszkolne, do wzięcia udziału konkursie na najpiękniejszą PALMĘ. Więcej informacji – na stronie internetowej.

 

Dziękujemy młodzieży do bierzmowania, grupa XII za porządkowanie naszej świątyni. W najbliższą sobotę, na godz. 830 zapraszamy młodzież do bierzmowania, grupa XIII (85-92). W czwartek od 1730 - 1830 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu.

 

 

 Żukowo, dnia 9 marca 2024 roku                                       Ks.  Czesław  Las

 

Link do biuletynu parafialnego 

Link do intencji parafialnych

CZYTANIA na CZWARTĄ NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU

DROGA KRZYŻOWA

KONKURS na najpiękniejszą palmę

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

PEREGRYNACJA RELIKWII ŚW. WOJCIECHA W NASZEJ PARAFII