Ogłoszenia duszpasterskie 3 marca 2024

TRZECIA  NIEDZIELA  WIELKIEGO POSTU

Dzisiaj o godzinie 1500, godzinie Miłosierdzia trzecia część Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. Pragniemy dzisiaj ofiarować Gorzkie w intencji pokoju w Ukrainie i o nawrócenie grzeszników.

Zapraszamy na Drogę Krzyżową w piątek dzieci i dorosłych o godz. 1700 oraz  młodzież i dorosłych o godz. 1900.

Rekolekcje Wielkopostne przeżywać będziemy od Piątej Niedzieli Wielkiego Postu, 17 marca do środy, 20 marca włącznie. Poprowadzi je Ks. Józef Gruba – Pallotyn, misjonarz z CZECH.

W czwartek, 21 marca o godz. 1650 przybędą do naszego kościoła relikwie św. WOJCIECHA,  które od 3 grudnia peregrynują w parafiach naszej Archidiecezji, aby przygotować nas na świętowanie Roku Jubileuszowego: 2025 – setnej roczny naszej Archidiecezji.

Relikwie będą w naszej świątyni od czwartku, 21 marca godz. 1650 do piątku, 22 marca g. 1740.

Szczegółowy plan rekolekcji podajemy w dzisiejszym biuletynie, natomiast plan peregrynacji relikwii św. Wojciecha – podamy za tydzień.

Spowiedź św. w naszej wspólnocie parafialnej:

w środę, 20 marca: od 900 do 1000 oraz od 1600 do 1700 i 1800 – 1930.

Już teraz zapraszamy młodzież – kandydatów do Bierzmowania oraz młodzież klas ósmych – na pierwsze spotkanie przygotowujące do bierzmowania – w trzeci dzień rekolekcji, czyli w środę, 20 marca o 1900 -  na Mszę św. oraz spotkanie.

Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do przyjęcia Pana Jezusa w Pierwszej Komunii św. odbędzie się  dzisiaj w niedzielę, 3 marca po Mszy św. o 1030 w kościele.

Poświęcenie książeczek dzieciom komunijnym w niedzielę 10 marca podczas Mszy św. o godz. 1030. Książeczki można nabyć w zakrystii.

Przy ołtarzu Jezusa Miłosiernego, można zakupić świecę wielkanocną w cenie 9 zł – mniejsza lub 18 zł – większa. Ofiary przeznaczone na hospicjum stacjonarne w Kartuzach.

Dzisiaj młodzież z Caritasu oferuje baranki wielkanocne z białej czekolady w cenie 6 zł. Zapraszamy!

Za tydzień, w niedzielę, 10 marca zapraszamy na wyjazd autokarowy do kina w Gdańsku na film pt. „POWOŁANY 2”, dozwolony od lat 12. Wyjazd: o 1620 z parkingu przy kościele, powrót ok. 2000.

Koszt biletu i przejazdu autokarem: 40 zł.  Zapisy w zakrystii – do środy.

Pragniemy zaprosić rodziny oraz całe klasy czy grupy przedszkolne, do wzięcia udziału konkursie na najpiękniejszą PALMĘ. Więcej informacji – na stronie internetowej.

Dziękujemy młodzieży do bierzmowania, grupa XI (71-78) za porządkowanie naszej świątyni. W najbliższą sobotę, na godz. 830 zapraszamy młodzież do bierzmowania, grupa XII (79-85). W czwartek od 1730 - 1830 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu.

Żukowo, dnia 2 marca 2024 roku                                       Ks.  Czesław  Las

CZYTANIA na TRZECIĄ NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU

DROGA KRZYŻOWA