Ogłoszenia duszpasterskie 25 lutego 2024

DRUGA  NIEDZIELA  WIELKIEGO POSTU

Druga Niedziela Wielkiego Postu nazywana jest Niedzielą „Ad Gentes”, gdzie w sposób szczególny uświadamiamy sobie, że wszyscy ludzie na całym świecie są dla siebie „braćmi”. Przed kościołami całej Polski organizujemy zbiórkę na Misje św.

Dzisiaj o godzinie 1500, godzinie Miłosierdzia druga część Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. Pragniemy dzisiaj ofiarować Gorzkie Żale w intencji dzieci i młodzieży, przygotowujących się do przyjęcia Pierwszej Komunii      i Sakramentu Bierzmowania.

W środę, 28 lutego, wspominając św. CHARBELA zapraszamy na Mszę św. o godz. 1900  z namaszczeniem olejem św. Charbela, a po Mszy św. odmówimy Koronkę do 7 boleści Maryi.

Zapraszamy na Drogę Krzyżową w piątek dzieci i dorosłych o godz. 1700 oraz  młodzież i dorosłych o godz. 1900.

W pierwszy Piątek okazja do spowiedzi św. od godz. 1600 i 1830. Ks. Proboszcz w piątek,  a ks. Grzegorz w sobotę odwiedzą chorych z sakramentami św.

Tradycją lat ubiegłych zachęcamy do włączenia się w akcję „Caritas” poprzez zbiórkę pieniędzy do skarbonki w okresie Wielkiego Postu. Niech rodzinne skarbonki przyczynią się do praktykowania jałmużny wielkopostnej przez całe rodziny, niech będą okazją do pobudzenia w nas miłość do drugiego człowieka.

Prosimy o zabranie skarbonki, znajdującej się przy prasie, którą przyniesiemy do świątyni podczas święcenia pokarmów w Wielką Sobotę

Spotkanie z dziećmi  Komunijnymi w kościele we wtorek o godz. 1700 - grupa sobotnia i 1900 - grupa niedzielna. Spotkanie z rodzicami w niedzielę, 3 marca po Mszy św. o g. 1030.

Przy ołtarzu Jezusa Miłosiernego można zakupić świecę wielkanocną w cenie 9 zł - mniejsza i 18 zł - większa. Ofiary przeznaczone na hospicjum stacjonarne w Kartuzach.

Za tydzień, w niedzielę, młodzież z Caritasu będzie oferować baranki wielkanocne z białej czekolady w cenie 6 zł. Zapraszamy!

Pragniemy zaprosić rodziny oraz całe klasy i grupy przedszkolne do wzięcia udziału konkursie na najpiękniejszą PALMĘ, którą należy przynieść do świątyni w niedzielę, 17 marca. Więcej informacji – w biuletynie i na stronie internetowej.

Dziękujemy wiernym z Pępowa ul. Armii Krajowej za porządkowanie naszej świątyni. W najbliższą sobotę, na godz. 900 zapraszamy młodzież do bierzmowania, grupa XI (71-78) W czwartek od 1730 - 1830 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu.

Żukowo, dnia 24 lutego 2024 roku                                       Ks.  Czesław  Las

CZYTANIA na DRUGĄ NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU

DROGA KRZYŻOWA