Ogłoszenia duszpasterskie 11 lutego 2024

SZÓSTA  NIEDZIELA  ZWYKŁA

Dzisiaj, 11 lutego,  podczas Mszy św. o 1030 poświęcimy świece dzieciom Komunijnym. Spotkania w kościele przed I Komunią św. będą kontynuowane od wtorku, 20 lutego. Uroczystość Pierwszej Komunii św. odbędzie się w dwóch grupach według zapisu: 11 maja o godz. 1100 i 12 maja o godz. 1000, natomiast Uroczystość Bierzmowania: 20 kwietnia o godz. 1700

Również dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 1530 udzielimy sakramentu namaszczenia chorych, gdzie modlić się będziemy za osoby chore i starsze.

Od 11 do 17 lutego przeżywamy w Kościele Tydzień modlitw o trzeźwość naszego Narodu. Do KSIĘGI TRZEŹWOŚCI, leżącej na stoliku przy prasie – można wpisać swoje abstynenckie zobowiązania. Również z drugiej strony owej księgi można zapiać swoje zobowiązanie 3-miesięcznej modlitwy w intencji małżeństwa będącego w trudnej sytuacji, poprzez DUCHOWĄ ADOPCJĘ. Zobowiązujemy się do jednej dziesiątki różańca wraz z modlitwą umieszczoną na obrazku.

Kończy się tegoroczny karnawał. Pragniemy przygotować się do chrześcijańskiego wejścia w czas Wielkiego Postu poprzez wynagradzającą Adorację Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy we wtorek na Adorację od godziny 1500 do 1700. O 1500 odmówimy wspólnie koronkę do Miłosierdzia Bożego. Dzisiaj po każdej Mszy św. dziesiątka różańca,  jako przebłaganie za nasze słabości  i grzechy.

W najbliższą już środę przypada Popielec. Przez symboliczny gest posypania naszych głów popiołem w czasie liturgii tego dnia, wkroczymy w okres Wielkiego Postu. Wielki Post – to czas święty, czas szczególny.

Zapraszamy na Msze święte w środę popielcową o godzinie  800, 900, 1700 i  1900.

W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ścisły, polegający na przyjęciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Wstrzemięźliwość – obowiązuje od 14 roku życia; post – wszystkich między 18 a 60 r. życia.

Kolekta  tego dnia przeznaczona na ubezpieczenie kościoła.

Rozpoczynają się jakże wymowne i piękne nabożeństwa wielkopostne.

Już w tym tygodniu w piątek pierwsza Droga Krzyżowa. Serdecznie zapraszamy do udziału w tych nabożeństwach dzieci i dorosłych o godz. 1700, po drodze krzyżowej Msza św. o godzinie 1745, o godzinie 1900 droga krzyżowa  dla młodzieży i dorosłych.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym już w najbliższą niedzielę o godzinie 1500.

Za udział w nabożeństwie Gorzkich Żali oraz odprawienie Drogi Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami:

(stan łaski uświęcającej;  przyjęcie Komunii św.; modlitwa w intencji papieża; wykluczenie przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego).

Dziękujemy wiernym z Pępowa z ul. Gdańskie od Nr 1 do 86 za sprzątnięcie kościoła. W najbliższą sobotę, na godz. 830 zapraszamy wiernych z Pępowa  ul. Gdańska od Nr 87 do końca. W czwartek  Adoracja Najświętszego Sakramentu od  1730 do 1830.

Jutro ks. Zdzisław udaje się na małą operację prosimy o modlitwę w Jego intencji.

W tygodniu odbył się pogrzeb śp. Czesława Mierskiego l. 69 z Żukowa ul. Kochanowskiego i śp. Edmunda Mikołajczyk  l. 72 z Żukowa, ul Piłsudskiego.

Zmarł śp. Józef Lewańczyk l. 82 z Żukowa, ul. Jabłoniowa. Jego pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 1000Dobry Jezu, a nasz Panie.

Żukowo, dnia 10 lutego 2024 roku                                   Ks.  Czesław  Las

CZYTANIA na SZÓSTĄ NIEDZIELĘ ZWYKŁA

DROGA KRZYŻOWA