Ogłoszenia duszpasterskie 28 stycznia 2024

CZWARTA  NIEDZIELA  ZWYKŁA

Dzisiaj, w niedzielę, 28 stycznia, wspominając Matkę Bożą z Kibeho i  św. Charbela – namaszczenie olejem po Mszy św. o godz. 1530

W poniedziałek ,wtorek  i środę Msze św. tylko rano o godz. 730 i 800.

Od czwartku, 1 lutego Msze św. w dni powszednie sprawować będziemy o godz. 800 i 1700.  Biuro parafialne czynne w tym tygodniu od czwartku do soboty w godz. od 1745 do 1830  z wyjątkiem  Świąt,  Uroczystości i I. piątków miesiąca.

W piątek, 2 lutego, obchodzimy Święto Matki Bożej Gromnicznej. Tego dnia będziemy sprawować Msze św. o 800, 1700 i 1900.

Na Mszach św. poświęcenie świec, gromnicy.  W Jerozolimie święto obchodzono już w V wieku; już wtedy miała tam miejsce procesja ze świecami.

Od X wieku upowszechnił się obrzęd święcenia świec – tzw. Gromnic. Ich płomień symbolizuje Światłość Świata – Jezusa Chrystusa.

Przyjdźmy więc licznie do naszej świątyni na nabożeństwo tego dnia z gromnicami w naszych rękach.

Drugiego lutego obchodzimy także Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Kolekta przeznaczona na zakony kontemplacyjne.

2 lutego przypada również pierwszy piątek miesiąca.

Okazja do spowiedzi od 1600 i 1830.

Ks. Proboszcz i ks. Grzegorz odwiedzą chorych w Pierwszą sobotę miesiąca.

W sobotę o 730 wystawienie i okazja do spowiedzi a po Mszy o 800  różaniec.

Dziękujemy także za przyjęcie kapłanów w domu mieszkalnym; odwiedziliśmy około 30 procent wiernych. Dziękujemy za serdeczności poczęstunki i cierpliwe oczekiwanie. Bóg zapłać za złożone ofiary.

W  niedzielę, 11 lutego, podczas Mszy św. o 1030 poświęcimy świece dzieciom Komunijnym.

Dziękujemy wiernym z Małkowa z ul. Pałacowej i Żurawiej za sprzątnięcie kościoła. W najbliższą sobotę, na godz. 900 zapraszamy wiernych z Małkowa ul. Malinowej i Dworskiej

W czwartek  Adoracja Najświętszego Sakramentu od  1730 do 1830.

W tygodniu odbył się pogrzeb śp. Zygmunta Belka l. 67 z Żukowa, ul. Tuwima oraz  śp. Małgorzaty Byczkowskiej l. 57 z Żukowa, ul. Wyspiańskiego. Zmarł śp. Stefan Pipka l86 z Małkowa, ul. Gdyńska. Jego pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 1000.

Zmarł także śp. Stanisław Zubel l. 77, z Żukowa, ul. Reja. Pogrzeb odbędzie się w środę o godz. 1200, a pochowanie na Cmentarzu Srebrzysko.

Dobry Jezu, a nasz Panie...

Żukowo, dnia 27 stycznia 2024 roku                                   Ks.  Czesław  Las

CZYTANIA na CZWARTĄ NIEDZIELĘ ZWYKŁA

SŁOWO ABP TADEUSZA WOJDY, METROPOLITY GDAŃSKIEGO