Ogłoszenia duszpasterskie 17 grudnia 2023

TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU

Dzisiejsza niedziela zwana jest „GAUDETE” – Niedzielą Radości!

Pozostał tylko tydzień tegorocznego Adwentu. W tym momencie trzeba się zapytać:  jak ten czas przeżywamy?

Zapraszamy na Msze święte roratnie, które sprawujemy codziennie o godz. 650. Dziękujemy wszystkim, którzy nie opuścili żadnego dnia i zachęcamy do uczestnictwa w roratach. Jest jeszcze kilka wolnych plansz z obrazkami na każdy dzień adwentowego czuwania. Zapraszamy!

Zapraszamy dzisiaj o godz. 1300 na koncert kaszubskich oraz tradycyjnych pieśni adwentowych i kolęd w wykonaniu zespołu „KASZUBKI” z Chwaszczyna. Koncert odbędzie się w ramach organizowanego przez Narodowy Instytut Kultury             i Dziedzictwa Wsi w 49 miejscach w Polsce wydarzenia  pt. „Zjechaliśmy kapelą…  w oczekiwaniu na święta Bożego Narodzenia”.

Organizatorami koncertu w Żukowie są: Zespół „KASZUBKI” z Chwaszczyna, Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi oraz Parafia. Zapraszamy serdecznie!

W zakrystii do nabycia sianko na stół wigilijny, oraz świece, wspierające akcję ,,Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Koszt świecy  - 10 zł. Dostępne są także nasze parafialne kalendarze w cenie 5 zł. Opłatek w zakrystii lub w kościele przy bocznym ołtarzu Jezusa Miłosiernego.

W czwartek, 21 grudnia spowiedź święta w naszej wspólnocie z udziałem spowiedników z sąsiednich dwóch parafii: w godz. od  745 do 830

i po południu od 1600 do 1700 i od 18 do 1915.

Dziękujemy harcerzom, którzy podczas Mszy św. roratniej, w poniedziałek 18 grudnia przyniosą Światełko Pokoju z Betlejem.

Za tydzień –  Czwarta Niedziela Adwentu i równocześnie Wigilia. Msze odprawimy  o 730, 900, 1030 i 1200.   Nie będzie Mszy o 1530.  Na 1030 zapraszamy wszystkie Rodziny, które wykonają żłóbek Betlejemski i przyniosą go do naszej świątyni do najbliższej soboty. Regulamin Konkursu – w biuletynie.

Pasterka o godz. 2400. O 2330 zapraszamy na Nabożeństwo oczekiwania, które w tym roku odbędzie się w formie Jasełek, przedstawionych przez młodzież.

Kolędę w roku 2024 przeżywać będziemy jak w ubiegłym roku. Tych którzy pragną, abyśmy odwiedzili ich dom z błogosławieństwem, prosimy o zapisanie adresu zamieszkania do świąt Bożego Narodzenia. Odwiedziny po Nowym Roku. Adresy można wrzucać do skrzyni stojącej przy prasie. Pozostałych wiernych zaprosimy na Mszę św. w styczniu do kościoła.

Już teraz serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w XII. ORSZAKU TRZECH KRÓLI w ŻUKOWIE: 6 stycznia od g. 1300 , na który przyjdźmy wszyscy przebrani – w asystę królewską – kolory: czerwony, zielony, niebieski lub różne postacie ze żłóbka,               a w tym roku szczególnie mile widziane są nasze regionalne stroje kaszubskie!

Niech to będzie wyraz naszej wdzięczności za BOŻE NARODZENIE !

Serdecznie dziękujemy młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania grupa VII za sprzątnięcie kościoła. W sobotę po roratach prosimy o posługę porządkowania naszej świątyni jak co roku rodziców i scholę Armia Pana..

W czwartek ze względu na spowiedź  Adoracji Najświętszego Sakramentu nie będzie.

W tygodniu odbył się  pogrzeb śp. Leszka Kuźmy l. 60 mieszkającego ostatnio w Grzybnie. Dobry Jezu, a nasz Panie…

Żukowo, dnia 16 grudnia 2023 roku                                   Ks.  Czesław  Las

Czytania z komentarzami na TRZECIĄ NIEDZIELĘ ADWENTU

WSPÓLNOTY PARAFIALNE