Ogłoszenia duszpasterskie 10 grudnia 2023

DRUGA NIEDZIELA ADWENTU

Dziękujemy tym, którzy uczestniczą na Mszach św. roratnich i równocześnie zapraszamy wszystkich dobrego serca. Sprawujemy je codzienni o godzinie 650.

Dzisiaj przed kościołem nabyć można kalendarz ze zdjęciami naszego kościoła i świece, wspierające akcję ,,Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Koszt świecy małej 10 zł,  dużej 20 zł., kalendarza  5 zł . Sianko za dobrowolną ofiarę.

Opłatek pobłogosławiony i poświęcony na stół wigilijny,  można  nabyć w zakrystii i przed ołtarzem Jezusa Miłosiernego po lewej stronie kościoła.

Poświęcenie medalików  dzieciom przygotowującym się  do Pierwszej Komunii świętej, dzisiaj podczas Mszy świętej  o godzinie 1030.

Jak w każdą II niedzielę Adwentu, zbieramy przed kościołem ofiary do puszek na rzecz Pomocy Kościołowi  na Wschodzie.

Rozpoczynamy nauki dla rodziców i chrzestnych przed sakramentem chrztu św.. Prelekcje odbywać się będą w pierwszy i trzeci wtorek o godz. 1900 w Sali na górze.

W pozostałe wtorki zapraszamy chętnych w to samo miejsce i o tej samej godzinie na rozmowy o wierze

Spowiedź św. przed świętami w naszej wspólnocie w czwartek, 21 grudnia.

Już dzisiaj zapraszamy wszystkich do udziału w Orszaku Trzech Króli, który przejdzie ulicami naszego miasta w Uroczystość Trzech Króli, 6 stycznia 2024 roku. Rozpoczęcie przy Hali Widowiskowo – Sportowej o godz. 1300.

Kolędę w roku 2024 przeżywać będziemy jak w ubiegłym roku. Tych którzy pragną, abyśmy odwiedzili ich dom z błogosławieństwem, prosimy o zapisanie adresu zamieszkania do świąt Bożego Narodzenia. Odwiedziny po Nowym Roku. Adresy można wrzucać do skrzyni stojącej przy prasie. Pozostałych wiernych zaprosimy na Mszę św. w styczniu do kościoła.

Zachęcamy całe Rodziny do wzięcia udziału w parafialnym Konkursie

na RODZINNĄ SZOPKĘ BOŻONARODZENIOWĄ. Więcej informacji w biuletynie.

W niedzielę, 17 grudnia 2023 r. o godz. 1300 , zapraszamy na koncert kaszubskich oraz tradycyjnych pieśni adwentowych i kolęd w wykonaniu zespołu „KASZUBKI” z Chwaszczyna. Koncert odbędzie się w ramach organizowanego przez Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi w 49 miejscach w Polsce wydarzenia  pt. „Zjechaliśmy kapelą… w oczekiwaniu na święta Bożego Narodzenia”.

Organizatorami koncertu w Żukowie są: Zespół „KASZUBKI” z Chwaszczyna, Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi oraz Parafia. Zapraszamy serdecznie !

Dziękujemy młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania za sprzątnięcie kościoła. W sobotę na godz. 730 prosimy o posługę porządkowania naszej świątyni także młodzież do bierzmowania Grupa VII (43-49).

W tygodniu odbył się  pogrzeb śp. Marii Schlimm l. 83 mieszkającej ostatnio w Żukowie przy ul Piłsudskiego. Dobry Jezu, a nasz Panie…

Żukowo, dnia 9 grudnia 2023 roku                                   Ks.  Czesław  Las

Czytania z komentarzami na DRUGĄ NIEDZIELĘ ADWENTU

WSPÓLNOTY PARAFIALNE