Ogłoszenia duszpasterskie 3 grudnia 2023

PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU

W dzisiejszą niedzielę rozpoczyna się Nowy Rok Liturgiczny, który przeżywać będziemy pod hasłem: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”.

W I Niedzielę Adwentu gościmy w naszej wspólnocie kleryka Grzegorza, który głosi świadectwo i prosi o ofiary na rzecz Seminarium Duchownego w Gdańsku.

Zapraszamy na Msze święte roratnie dzieci z lampionami, młodzież i dorosłych codziennie  o godzinie 650. Roraty rozpoczynamy modlitwą poranną.

Dzieci Komunijne mają obecnie zawieszone spotkania w naukach we wtorki w kościele, dlatego tym bardziej zachęcamy do uczestnictwa w roratach, jak również młodzież przygotowującą się do bierzmowania.

Za tydzień, 10 grudnia podczas Mszy św. o godz. 1030 zostaną poświecone medaliki dzieciom,  które przygotowują się do I Komunii.

Młodzież z Caritasu oferuje przed kościołem sianko na stół wigilijny i świece, wspierające akcję ,,Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Koszt małej świecy: 10 zł, dużej: 20 zł, a sianka za dobrowolną ofiarę. Dostępne są także nasze parafialne kalendarze w cenie 5 zł i więcej.

Opłatek pobłogosławiony i poświęcony na stół wigilijny można nabyć w zakrystii i przed ołtarzem Jezusa Miłosiernego po lewej stronie kościoła.

Kolędę w roku 2024 przeżywać będziemy jak w ubiegłym roku. Tych którzy pragną, abyśmy odwiedzili ich dom z błogosławieństwem, prosimy o zapisanie adresu zamieszkania do świąt Bożego Narodzenia. Odwiedziny po Nowym Roku. Adresy można wrzucać do skrzyni stojącej przy prasie. Pozostałych wiernych zaprosimy na Mszę św. w styczniu do kościoła.

Sołtys Pępowa i Dyrekcja Szkoły w Pępowie zapraszają seniorów, 60+  na spotkanie opłatkowe  i dzień seniora 8 grudnia od godz. 1700 do  2000 do szkoły w Pępowie.

Serdecznie dziękujemy Rycerzom Kolumba, którzy posługują w naszej parafii – za dar kurtek zimowych, które otrzymały dzieci m.in. z Domu Dziecka w Kartuzach.  Bóg zapłać!

Zachęcamy całe Rodziny do wzięcia udziału w parafialnym Konkursie na RODZINNĄ SZOPKĘ BOŻONARODZENIOWĄ. Więcej informacji w biuletynie.

Dziękujemy młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania za sprzątnięcie kościoła. W sobotę na godz. 830 prosimy o posługę porządkowania naszej świątyni także młodzież do bierzmowania Grupa VI (36-42).

W tygodniu odbył się  pogrzeb śp. Leokadii Kosznickiej l. 88 z Żukowa,  ul Majkowskiego, śp. Agnieszki Labuda l. 83. Z Żukowa, ul Piłsudskiego oraz śp. Serafiny Klinkosz  l. 90 z Żukowa, ul. A. Krajowej. Dobry Jezu, a nasz Panie…

Żukowo, dnia 2 grudnia 2023 roku                                   Ks.  Czesław  Las

Czytania z komentarzami na PIERWSZĄ NIEDZIELĘ ADWENTU

WSPÓLNOTY PARAFIALNE