Ogłoszenia duszpasterskie na 26 listopada 2023

UROCZYSTOŚĆ  CHRYSTUSA  KRÓLA

Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela Roku Kościelnego.

Wczoraj w katedrze w Gdańsku Oliwie dwóch naszych lektorów: Marek i Tymoteusz otrzymali promocję do sprawowania funkcji ceremoniarza podczas uroczystości kościelnych. Serdecznie gratulujemy! Natomiast w I Niedzielę Adwentu w liturgicznym obrzędzie w Oliwie podczas Mszy św. o godz. 1000 zostaną posłani przez Abpa Tadeusza Wojdę świeccy katechiści. Także dwie Panie z naszej wspólnoty parafialnej: pani Anita i pani Alina. Zadaniem katechistów jest wspieranie duszpasterzy w ożywianiu życia religijnego. Eucharystia zakończy się odprowadzeniem do drzwi katedry relikwii św. Wojciecha. Wyruszą one tego dnia w roczną pielgrzymkę po wszystkich parafiach. U nas będziemy Je gościć w marcu 2024 roku.

W życiu liturgicznym Kościoła kończy się kolejny rok. Za tydzień Adwent, którym rozpoczniemy Nowy Rok Liturgiczny pod hasłem ,,Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”.  Już dziś zapraszamy z lampionami na Msze św. roratnie, które sprawować będziemy o godz. 650.

W I Niedzielę Adwentu gościć będziemy w naszej wspólnocie kleryka Grzegorza, który wygłosi świadectwo i poprosi o ofiary na rzecz Seminarium Duchownego w Gdańsku.

Za tydzień młodzież z Caritasu będzie oferować sianko na stół wigilijny i świece, wspierające akcję ,,Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Koszt małej świecy:10 zł, dużej: 20 zł, a sianka za dobrowolną ofiarę. Dostępne będą także nasze parafialne kalendarze w cenie 5 zł. i więcej.

We wtorek, 28 listopada przypada 42. rocznica objawień MB w Kibeho. Tego dnia zapraszamy na Mszę św. o g. 1900 z namaszczeniem olejem św. Charbela oraz Różaniec do 7 Boleści Maryi.

W pierwszy piątek Msze św. odprawimy o godz. 800, 1700 i 1900. Okazja do spowiedzi św. od 1600 i od 1830. Ks. Proboszcz w pierwszy Piątek, a ks. Grzegorz w I sobotę odwidzi chorych.

W pierwszą sobotę o 730 Adoracja, a po Mszy św. wspólny różaniec.

Opłatek pobłogosławiony i poświęcony na stół wigilijny można  nabyć w zakrystii i przed ołtarzem Jezusa Miłosiernego po lewej stronie kościoła.

Wystawa promująca życie znajduje się w naszej świątyni. W czwartek, po Mszy św. wieczornej zapraszamy na różaniec i Adorację wszystkie Róże Różańcowe i tych, którzy podjęli Duchową Adopcję. Będziemy modlić się w intencji szacunku do życia od poczęcia do naturalnej śmierci.

Kolędę w roku 2024 przeżywać będziemy jak w ubiegłym roku. Tych którzy pragną, abyśmy odwiedzili ich dom z błogosławieństwem, prosimy o zapisanie adresu zamieszkania do świąt Bożego Narodzenia. Odwiedziny po Nowym Roku. Adresy można wrzucać do skrzyni stojącej przy prasie. Pozostałych wiernych zaprosimy na Mszę św. w styczniu do kościoła.

Sołtys Pępowa i Dyrekcja Szkoły w Pępowie zapraszają seniorów, 60+  na spotkanie opłatkowe i dzień seniora 8 grudnia od godz. 1700 do  2000 do szkoły w Pępowie.

30 listopada na parkingu kościoła WNMP w Żukowie w godzinach od 900 do 1300 będzie można oddać krew. Ofiarodawcom dziękujemy!

W sobotę i niedzielę, 2-3 grudnia przy kościele WNMP odbędzie się Jarmark Bożonarodzeniowy. Więcej informacji biuletynie i na naszej stronie internetowej.

Serdecznie dziękujemy młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania za sprzątnięcie kościoła. W sobotę na godz. 900 prosimy o posługę porządkowania naszej świątyni także młodzież do bierzmowania Grupa V (29-35).

Zmarła śp. Leokadia Kosznicka  l.88 z Żukowa, ul. Majkowskiego. Jej pogrzeb we wtorek o godz. 1000.   Dobry Jezu, a nasz Panie…

Żukowo, dnia 25 listopada 2023 roku.     Ks.  Czesław Las

Żukowo, dnia 25 listopada 2023 roku                                   Ks.  Czesław  Las

Czytania z komentarzami na UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA