Ogłoszenia duszpasterskie na 05 listopada 2023

TRZYDZIESTA  PIERWSZA  NIEDZIELA  ZWYKŁA

W tych dniach, miesiąca listopada, w sposób szczególny pamiętamy o zmarłych. Pamięć ta niech będzie nie tylko wyrazem naszej kultury, ale przede wszystkim wiary w łączność z tymi, którzy przed nami odeszli już do wieczności. Z wdzięczności za trudy ich codziennego życia  i poświęcenia dla nas,  za wszelkie dobro kiedyś od nich otrzymane, zanieśmy im oprócz kwiatów i zniczy dar modlitwy, a zwłaszcza ten najcenniejszy dar Mszy świętej. Zanieśmy im wreszcie w darze to, co naprawdę kosztuje: trochę ofiary  i poświęcenia z naszej strony – swoje nawrócenie i pokutę. Wtedy dopiero zaniesione kwiaty i zapalone na grobie znicze staną się wyrazem czegoś, co jest cenne w oczach samego Boga.

W najbliższym tygodniu po Mszy św. wieczornej, dziesiątka różańca i zdrowaśki jednorazowe za zmarłych. Zdrowaśki jednorazowe lub całoroczne na godz. 730 lub 900 można składać w zakrystii  lub biurze parafialnym. Na zdrowaśki całoroczne podajemy tylko najbliższych zmarłych.

Wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz do 8 listopada i pomodlą się za zmarłych, mogą uzyskać i ofiarować za zmarłych cierpiących w czyśćcu,  odpust zupełny.

W sobotę, 11 listopada – mija 105 lat od chwili, kiedy po długiej niewoli Polska na nowo się odrodziła. Zapraszamy w tym szczególnym dniu na Msze święte: o godz. 730, 900, 1030,  1200 i 1700, gdzie modlić się będziemy w intencji naszej Ojczyzny. Po Mszy św. o godz. 1030 przejdziemy przed pomnik św. Jana Pawła II, gdzie zawierzymy naszą Ojczyznę.

Z okazji przypadającego 14 listopada Światowego Dnia Seniora, pragniemy serdecznie zaprosić wszystkich drogich Seniorów na spotkanie integracyjne, podczas którego będziemy  razem śpiewać pieśni religijne i patriotyczne przy dobrej kawie; będziemy też wspominać piękne chwile. Spotkanie odbędzie się w niedzielę, 12 listopada o godz. 1630  w „sali na górze”. Serdecznie zapraszamy!

Kto z wiernych parafian chciały ofiarować używaną albę komunijną dla dzieci z Afryki – prosimy o przekazanie jej do zakrystii do końca listopada. Bóg zapłać!

Najbliższe spotkanie dzieci komunijnych w kościele odbędzie się 7 listopada o godz. 1600 lub 1800, a spotkanie z rodzicami 12 listopada po Mszy św. o godz. 1030.

OKIS w Żukowie zaprasza na Koncert z okazji Święta Niepodległości, który obędzie się 11 listopada o godz. 1700 w Spichlerzu. Informacje na plakacie.

Organizujemy wyjazd na Europejskie Spotkanie Młodych TAIZE do LUBLANY – stolicy Słowenii Wyjazd 27 grudnia br, powrót: 2 stycznia 2024. Zainteresowanych prosimy o zgłoszenie się do Ks. Grzegorza.

Serdecznie dziękujemy kandydatom do bierzmowania za sprzątnięcie kościoła. Wyjątkowo w piątek  na godz. 830 prosimy  o tę posługę  wiernych zamieszkałych w Małkowie przy ul. Pałacowej od  Nr 61 do końca.

W tygodniu odbył się pogrzeb  śp. Leokadii Delke l.98 z Żukowa, ul. Gdyńska.   Dobry Jezu, a nasz Panie …

Żukowo, dnia 4 listopada 2023 roku                            Ks.  Czesław  Las

Czytania z komentarzami na TRZYDZIESTĄ PIERWSZĄ NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ