Ogłoszenia duszpasterskie na 29 października 2023

TRZYDZIESTA  DZIEWIĄTA  NIEDZIELA  ZWYKŁA

W każdą niedziele października po Mszy św. o godz. 730 zapraszamy na śpiew Godzinek do NMP

Dzisiaj w piątą niedzielę miesiąca, dodatkowa Msza św. częściowo w języku kaszubskim o godz. 1400  Zapraszamy!

Zdrowaśki jednorazowe lub całoroczne na godz. 730 i 900,  można składać w zakrystii lub biurze parafialnym. Na zdrowaśki całoroczne podajemy tylko najbliższych zmarłych, do 4 osób.

W środę obchodzić będziemy  Uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu uwielbiamy Boga wieków w Jego świętych – ludziach, którzy przeszli przez życie wierni Bogu i Jego odwiecznemu prawu. Dla nas są oni drogowskazami na drodze do wieczności, na radosne spotkanie z Ojcem w niebie. Msze święte 1 listopada odprawimy o godzinie 730, 900, 1030 i 1200 .

Po południu  o godzinie 1430 Msza św. na cmentarzu w Żukowie, po której odbędzie się procesja.

Zachęcamy dzieci, aby w Uroczystość Wszystkich Święty, 1 listopada przybyły na Mszę św. o 1030 w stroju przypominającym osobę Świętą lub Błogosławioną. Pragniemy w ten sposób wyrazić wiarę w „Świętych obcowanie” i wdzięczność za ich opiekę.

W czwartek wspomnienie  wszystkich wiernych zmarłych – Dzień Zaduszny. Msze św. odprawimy  o godz. 800, 900 i  1700. O godz. 1815 odmówimy różaniec na cmentarzu.

Parafia Wniebowzięcia NMP w Żukowie zaprasza na nabożeństwo „Święty Zwycięża” (Holy Wins) we wtorek, 31 października o godz. 1930. Więcej informacji na plakacie.

Kto z wiernych parafian chciały ofiarować używaną albę komunijną dla dzieci z Afryki – prosimy o przekazanie jej do zakrystii  do końca listopada. Bóg zapłać!

W pierwszy piątek zapraszamy na Msze św. o godz. 800, 1700 i 1900.  Po Mszy św. o godz. 1700 w piątek  wystawienie Najświętszego Sakramentu. Spowiedź św. od 1600 i 1830.

W pierwszą sobotę  o godz. 730 Adoracja, Msza i Różaniec. Zapraszamy!

Ks. Proboszcz w Pątek odwiedzi chorych z sakramentami św., a ks. Grzegorz w sobotę.

W najbliższą sobotę w godzinach: 1000 – 1200 młodzież z Caritasu zaprasza wszystkie dzieci na zajęcia świetlicowe do sali na górze. Tym razem będą zajęcia kulinarne.

Najbliższe spotkanie dzieci komunijnych w kościele odbędzie się 7 listopada o godz. 1600 lub 1800, a spotkanie z rodzicami 12 listopada po Mszy św. o godz. 1030.

OKIS w Żukowie zaprasza na Koncert z okazji Święta Niepodległości, który obędzie się 11 listopada o godz. 1700 w Spichlerzu. Informacje na plakacie.

Organizujemy wyjazd na Europejskie Spotkanie Młodych TAIZE do LUBLANY – stolicy Słowenii Wyjazd 27 grudnia br, powrót: 2 stycznia 2024. Zainteresowanych prosimy o zgłoszenie się do Ks. Grzegorza.

Serdecznie dziękujemy kandydatom do bierzmowania za sprzątnięcie kościoła. W sobotę na godz. 900 prosimy  o tę posługę  młodzież do bierzmowania Grupa II (Nr 8 - 14).

W tygodniu odbył się pogrzeb  śp. Stefanii Szwaba l.95 z Żukowa , ul. Gdyńska.   Dobry Jezu, a nasz Panie …

Żukowo, dnia 28 października 2023 roku                    Ks.  Czesław  Las

Czytania z komentarzami na TRZYDZIESTĄ NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ