Ogłoszenia duszpasterskie na 22 października 2023

DWUDZIESTA  DZIEWIĄTA  NIEDZIELA  ZWYKŁA

Dzisiejsza niedziela poświęcona jest w Kościele sprawom misji – Przeżywamy 97 Dzień Misyjny pod hasłem: „Misje – sercem Kościoła”  Modlimy się  w intencji misji i misjonarzy. Prosimy Boga, aby mogli skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom, które wiarę zagubiły, które Boga nie znają. Jest to także stosowny moment, abyśmy przypomnieli sobie, że do istoty życia Kościoła należy misyjność.

Wielkie dzieło misji wspieramy na różne sposoby – poprzez modlitwę i czyn;

dzisiaj także składając ofiarę na tacę.

Nasza Parafia wspiera Misje święte poprzez wysyłanie różnego rodzaju darów na tereny misyjne. Każdego roku wysyłamy alby, w których dzieci z Afryki przyjmują I. Komunię św. W tym roku również pragniemy wysłać alby do Rwandy i Kongo.  Kto z wiernych parafian chciały ofiarować używaną albę komunijną – prosimy o przekazanie jej do zakrystii do końca listopada. Bóg zapłać!

Dzisiaj również można zakupić różne pamiątki z KAMERUNU – wyłożone na stoliku przy sklepiku. Ofiary z zakupu przeznaczona na Misje.

Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, do naszej świątyni w dni powszednie o godzinie 1730, a w niedzielę dziesiątka różańca po każdej Mszy świętej.

Zachęcamy też do odmawiania Różańca w rodzinach.

W sobotę, 28 października, jak każdego 28. dnia miesiąca - wspominając Matkę Bożą z Kibeho i św. Charbela – zapraszamy na dodatkową Mszę św. o godz 1900 z namaszczeniem olejem św. Charbela, a po Mszy św. odmówimy różaniec do 7 boleści Maryi.

Za tydzień – w piąta niedzielę miesiąca – dotykowa Msza św. o godz. 1400 z liturgią częściowo w języku kaszubskim. Zapraszamy!

Organizujemy wyjazd na Europejskie Spotkanie Młodych TAIZE do LUBLANY – stolicy Słowenii  Wyjazd 27 grudnia br, powrót: 2 stycznia 2024. Zainteresowanych prosimy o zgłoszenie się do Ks. Grzegorza. Pierwsze spotkanie organizacyjne: w najbliższy piątek, 27 października o 1930 w sali na górze.

Przypominamy osobom, które zapisały się do kina w Gdańsku na film pt: „Oblicze Jezusa”, że wyjazd jest dzisiaj o godz. 1630 z parkingu przy kościele, powrót ok.  2000 .

Zdrowaśki jednorazowe lub całoroczne na godz. 730 i 900,  można składać w zakrystii lub biurze parafialnym. Przypominamy, iż na zdrowaśki całoroczne podajemy tylko najbliższych zmarłych, do 4 osób.

Serdecznie dziękujemy parafianom zamieszkałym w Małkowie przy ul. Żurawiej, Parkowej, Malinowej i Dworskiej za sprzątnięcie kościoła. W najbliższą sobotę na godz. 830 prosimy o posługę porządkowania naszej świątyni młodzież do bierzmowania Grupa I (1 - 7).

W tygodniu odbył się pogrzeb w parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Żukowie śp. Janiny Musuła l. 65 z Żukowa, ul. Gdańska.     Dobry Jezu, a nasz Panie …

Żukowo, dnia 21 października 2023 roku                    Ks.  Czesław  Las

Czytania z komentarzami na DWUDZIESTĄ DZIEWIĄTĄ NIEDZIELĘ ZWYKŁA