Ogłoszenia duszpasterskie na 15 października 2023

DWUDZIESTA  ÓSMA  NIEDZIELA  ZWYKŁA

W każdą niedziele października po Mszy św. o godz. 730 zapraszamy na śpiew Godzinek do NMP.

Dzisiaj we wszystkich kościołach w Polsce obchodzimy XXIII Dzień Papieski,  pod hasłem:  ,,Św. Jan Paweł II. Cywilizacja życia”. Dzisiaj w sposób szczególny prośmy św. Jana Pawła II o opiekę nad naszą Ojczyzną,  o dobre wybory parlamentarne i o pokój na całym świecie.

Po Mszach świętych – zbiórka do puszek na stypendia  dla uzdolnionej młodzieży.

Dziękujemy wszystkim wiernym za wszelkie  ofiary materialne i duchowe, które przyczyniły się do powstania, wybudowania i Konsekracji naszego kościoła, którego Piątą Rocznicę będziemy obchodzić w piątek, 20 października.  Tego dnia w sposób szczególny zapraszamy do udziału we Mszy św. i nabożeństwie różańcowym.

Bóg zapłać za wszelkie dobro, wsparcie modlitewne i materialne.

W sobotę, 21 października podczas Mszy św. o 1620 w naszej świątyni, dziękować będziemy za 60 lat istnienia Koła Gospodyń Wiejskich z Pępowa i prosić będziemy o dalsze Boże błogosławieństwo. Już teraz serdecznie gratulujemy tak pięknego Jubileuszu i zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Za tydzień, w niedzielę, 22 października przeżywać będziemy wspomnienie św. Jana Pawła II i rozpocznie się Tydzień Misyjny.

Zdrowaśki jednorazowe lub całoroczne na godz. 730 i 900,  można składać w zakrystii lub biurze parafialnym. Przypominamy, iż na zdrowaśki całoroczne podajemy tylko najbliższych zmarłych,  do 4 osób.

Zapraszamy na Msze święte, które sprawujemy:

- w dni powszednie   o godz. 800 i 1700.

- w niedziele  o godz. 730, 900, 1030, 1200 i 1530.

Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, do naszej świątyni w dni powszednie o godzinie 1730, a w niedzielę dziesiątka różańca po każdej Mszy świętej. Zachęcamy też do odmawiania Różańca   w rodzinach.

Organizujemy wyjazd na Europejskie Spotkanie Młodych TAIZE do LUBLANY – w Słowenii.  Wyjazd 27 grudnia br, powrót: 2 stycznia 2024.

Zainteresowanych prosimy o zgłoszenie się do Ks. Grzegorza.

Organizujemy też wyjazd autokarowy do kina w Gdańsku na dokumentalny film pt: „Oblicze Jezusa”, ukazujący znaczenie chusty z Manopello i Całunu Turyńskiego. Wyjazd za tydzień, w niedzielę, 22 października o 1630 z parkingu przy kościele, powrót ok.  2000 .

Koszt biletu i przejazdu autokarem: 40 zł. Zapisy w zakrystii – do środy.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, który miał miejsce wczoraj, składamy wszystkim Nauczycielom, Wychowawcom i Pracownikom szkoły najlepsze życzenia, cierpliwości, wytrwałości, satysfakcji z tak zaszczytnej i bardzo odpowiedzialnej pracy. Wszystkiego dobrego!

Serdecznie dziękujemy parafianom zamieszkałym w Małkowie przy ul. Pałacowej od Nr 1 do 60  za sprzątnięcie kościoła. W najbliższą sobotę na godz. 830 prosimy o posługę porządkowania naszej świątyni mieszkańców Małkowa, ul. Żurawia, Parkowa, Malinowa i Dworska.

W czwartek zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej.

Żukowo, dnia 14 października 2023 roku                    Ks.  Czesław  Las

Czytania z komentarzami na DWUDZIESTĄ ÓSMĄ NIEDZIELĘ ZWYKŁA