Ogłoszenia duszpasterskie na 8 października 2023

DWUDZIESTA  SIÓDMA  NIEDZIELA  ZWYKŁA

W niedziele października po Mszy św. o godz. 730 śpiewamy Godzinki. Zapraszamy!

Dzisiaj zbiórka do puszek przed kościołem na rzecz Hospicjum w Kartuzach, które od lipca zaczęło swoją działalność. Informację można uzyskać pod nr tel. 510 823 974. Jednocześnie parafia św. Wojciecha w Kartuzach zaprasza na koncert 8 października  o godz. 1900. Wystąpi Michał Król .

Za Tydzień we wszystkich kościołach w Polsce obchodzić będziemy XXIII Dzień Papieski,  pod hasłem „Św. Jan Paweł II Cywilizacja życia” Po Mszach świętych za tydzień – zbiórka do puszek na stypendia dla uzdolnionej młodzieży.

Zachęcamy do udziału w pięknych nabożeństwach różańcowych w naszej świątyni codziennie o godz. 1730, a w niedzielę  po każdej Mszy. Matka Boża podczas każdego z Objawień wzywała: „Odmawiajcie Różaniec”. Odmawiajmy go również w naszych rodzinach.

W piątek, 13 października – Dzień Fatimski. Zapraszamy za różaniec po Mszy św. o 1700 oraz procesję z figurą Maryi wokół kościoła.

Zapraszamy do udziału w Morzu Modlitwy. Inicjatywa polega na odmawianiu dziesiątki różańca od 7 października do 8 grudnia. Przez dwa miesiące modlimy się w intencji swojej miejscowości.

We wtorki o godz. 1600 lub 1800 spotkanie dzieci klas trzecich w kościele przed I Komunią św. Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie. Prosimy, aby dzieci uczestniczyły w niedzielnej Mszy św.  w miarę możliwości – o godzinie 1030

Dzisiaj podczas Mszy św. o 1030 poświęcenie różańców. Różaniec organizujemy we własnym zakresie. Można zakupić w naszym sklepiku, gdzie są również do nabycia książeczki „Z Panem Bogiem”. Sklepik czynny dzisiaj między Mszami św. przed południem.

Wszystkich młodych, którzy chcieliby pogłębiać swoją relację z Bogiem i spotkać się we własnym gronie zapraszamy do powstającej wspólnoty młodzieżowej.

Pierwsze spotkanie w piątek 13 października o godz. 1930.

W naszej wspólnocie powstaje schola gregoriańska prowadzona przez panią Ewę Mróz naszą organistkę. Chętnych zapraszamy na próby w poniedziałki o godz. 1900 w kościele. Można także zgłosić się osobiście do państwa Mróz. Natomiast Stowarzyszenie Śpiewu Gregoriańskiego zaprasza do Gdyni na Dzień Gregoriański 14 października. Uczestnictwo bezpłatne. Szczegóły i zapisy na stronie podanej w biuletynie. www.aiscgre.pl

Grupa Biblijna Dawar zaprasza na spotkania ze Słowem w każdy czwartek o godz. 1930 w salce ministrantów. Jest również w każdą środę możliwość  uczestniczenia w wykładach Szkoły Biblijnej Archidiecezji Gdańskiej. Szczegóły www. szkolabiblijna.gda.pl

Wyjazd z parkingu przy kościele o godz. 1800. Kontakt do kierowcy 504 999 022.

Młodzież z Caritasu zaprasza wszystkie dzieci do udziału w zajęciach świetlicy parafialnej w najbliższą sobotę w godzinach: 1000 – 1200 w sali na górze. Będą to zajęcia plastyczne, muzyczne, taneczne i kulinarne. Zapraszamy!

Ośrodek Kultury i Sportu w Żukowie zaprasza Seniorów do udziału w Warsztatach Muzycznych. Więcej informacji – w biuletynie.

Serdecznie dziękujemy parafianom zamieszkałym w Małkowie ul. Pogodna, Brzozowa, Dębowa i Zbożowej. W sobotę na godz. 830 prosimy o posługę porządkowania naszej świątyni mieszkańców Małkowa zamieszkałych przy ul. Pałacowej od Nr 1 do 60.

W czwartek zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej.

W tygodniu odbył się śp. Henryka Góra, śp. Wandy Brylowskiej l. 85 z Żukowa, ul. A. Krajowej oraz śp. Ryszarda Roda l. 80 z Żukowa, ul. Łąkowa. Zmarł śp. Witold Klimkiewicz l. 88 z Żukowa, ul. Piłsudskiego. Jego pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 1000.

Dobry Jezu, a nasz Panie…

Żukowo, dnia 7 października 2023 roku           Ks.  Czesław  Las

Czytania z komentarzami na DWUDZIESTĄ SIÓDMĄ NIEDZIELĘ ZWYKŁA