Ogłoszenia duszpasterskie na 1 października 2023

DWUDZIESTA  SZÓSTA  NIEDZIELA  ZWYKŁA

Dzisiaj gościmy w naszej wspólnocie misjonarza z dalekiej Afryki – z NIGERII, Ks. Damiana, który głosi słowo  i prosi o ofiary na Misje św.

Za tydzień zbiórka do puszek przed kościołem na rzecz Hospicjum w Kartuzach.

W ciągu całego miesiąca października w naszych świątyniach i kaplicach odprawiane są nabożeństwa różańcowe. Weźmy i my w swe dłonie Różaniec święty. O tę modlitwę prosi nas sama Matka Najświętsza w kolejnych objawieniach w różnych miejscach na ziemi. Zapraszamy na te piękne nabożeństwa różańcowe do  świątyni codziennie o godz. 1730, a w niedzielę dziesiątka różańca po każdej Mszy.

W niedziele października po Mszy św. o godz. 730 odśpiewamy Godzinki. Zapraszamy!

W pierwszy czwartek dodatkowa Msza św. o godz. 1900 o świętość dla kapłanów i o nowe powołania do służby w Kościele

W I Piątek Msze św. o godz. 800, 1700 i 1900. Miedzy Mszami Adoracja Najświętszego Sakramentu.

Okazja do spowiedzi św. od 1600 i 1830

Ks. Proboszcz odwiedzi chorych z sakramentami w I piątek , a Ks. Grzegorz w I sobotę.

W Pierwszą Sobotę od godz. 730 Adoracja i okazja do spowiedzi św, a po Mszy św. wspólny różaniec.

W sobotę, 7 października wspominamy Matkę Bożą Różańcową. Tego dnia przejdzie ulicami naszego miasta PROCESJA RÓŻAŃCOWA MĘŻCZYZN.

Procesja  o 1930 z naszego kościoła – do kościoła Wniebowzięcia NMP.

Jest to wydarzenie wyłącznie dla mężczyzn.  Serdecznie zapraszamy!

We wtorki o godz. 1600 lub 1800 spotkanie dzieci klas trzecich w kościele przed I Komunią św. Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie. Prosimy, aby dzieci uczestniczyły w niedzielnej Mszy św., w miarę możliwości – o godzinie 1030W niedzielę, 8 października podczas Mszy św. o 1030 poświęcenie różańców. Różaniec organizujemy we własnym zakresie, będzie też można zakupić w naszym sklepiku, który jest czynny między Eucharystią.

Wszystkich młodych, którzy chcieliby pogłębiać swoją relację z Bogiem i spotkać się we własnym gronie zapraszamy do powstającej wspólnoty młodzieżowej. Pierwsze spotkanie w piątek 13 października o godz. 1930.

W naszej wspólnocie powstaje schola gregoriańska prowadzona przez panią Ewę Mróz naszą organistkę. Chętnych zapraszamy na próby po mszy św. wieczornej w piątki. Można także zgłosić się osobiście do pani Ewy. Natomiast Stowarzyszenie Śpiewu Gregoriańskiego zaprasza do Gdyni na Dzień Gregoriański 14 października. Uczestnictwo bezpłatne. Szczegóły i zapisy na stronie podanej w biuletynie. www.aiscgre.pl

Przypominamy, że osoby zapisane do kina w Gdańsku na film pt. „Dźwięk wolności”, wyjeżdżają dzisiaj  o godz.  o godz. 1630 z parkingu przy kościele.

Serdecznie dziękujemy parafianom zamieszkałym w Małkowie ul. A. Lipowa i Słoneczna za sprzątnięcie kościoła. W sobotę na godz. 900 prosimy o posługę porządkowania naszej świątyni mieszkańców Małkowa zamieszkałych przy ul. Pogodnej, Brzozowej Dębowej i Zbożowej

W czwartek zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej.

W sobotę odbył się pogrzeb śp. Wacława Walkusz, l. 75 z Żukowa ul. Sosnowa. A w poniedziałek odbędzie się pogrzeb śp. Henryka Góra l. 67 z  Żukowa, ul. A. Krajowej. Dobry Jezu, a nasz Panie..

Żukowo, dnia 30 września 2023 roku           Ks.  Czesław  Las

Czytania z komentarzami na DWUDZIESTĄ SZÓSTĄ NIEDZIELĘ ZWYKŁA