Ogłoszenia duszpasterskie na 24 września 2023

DWUDZIESTA  PIĄTA  NIEDZIELA  ZWYKŁA

Za tydzień gościć będziemy w naszej wspólnocie misjonarza z dalekiej Afryki – z NIGERII, Ks. Damiana – Pasjonistę, który wygłosi słowo  i poprosi o ofiary na Misje św.

Zapraszamy na Msze święte, które sprawujemy:

• w dni powszednie o godz. 800 i 1700.
  • w niedziele o godz. 730, 900, 1030, 1200 i 1530.

Przyjęcie dzieci do Pierwszej Komunii w roku 2024 odbędzie się w sobotę, 11 maja  oraz w niedzielę,  12 maja.

Spotkanie z dziećmi, które są zapisane we wtorek  o godz. 1600 lub 1800.

Pomiary alby dla chętnych we wtorek od 1645 do 1800 w „sali na górze”.

W czwartek, 28 września wspominając św. CHARBELA zapraszamy na Mszę św. o g. 1900, podczas której namaszczenie olejem św. Charbela, a po Mszy św. odmówimy Koronkę do  7 boleści Maryi.

Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za piękne świadectwo naszej scholi „Armia Pana”, która w ubiegłym tygodniu śpiewała piękne pieśni o Matce Bożej z KIBEHO, podczas Światowego Kongresu Rodzin Katolickich na Stadionie w Gdańsku.

W imieniu Organizatorów Kongresu, dziękujemy też Nauczycielom i młodzieży z parafialnego Caritasu oraz z Caritasu ze Szkoły w Pępowie za prowadzenie ciekawych zajęć dla dzieci.

Schola „Armia Pana” serdecznie zaprasza do swojego grona dzieci od klasy 3 i młodzież, którzy pragną śpiewać i grać Panu Bogu na chwałę. Próby w środy: od 1800 – 1930 w kościele.

Młodzież z Caritasu już dziś zaprasza wszystkie dzieci do udziału w zajęciach świetlicy parafialnej. Będą to zajęcia m.in.: kulinarne, muzyczne, taneczne i plastyczne….

Pierwsze spotkanie w sobotę, 14 października w „sali na górze” w godzinach: 1000 – 1200

Bardzo zachęcamy do zaangażowania się w budowanie kościoła duchowego, jakim jest nasza parafia, poprzez uczestnictwo w spotkaniach różnych Ruchów i Wspólnot. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. Harmonogram spotkań umieszczony jest na parafialnej stronie internetowej.

Zapraszamy na wyjazd do kina w Gdańsku na film pt. „Dźwięk wolności”.

Doceńmy to, że godzina emisji filmu została dostosowania do możliwości naszej Parafii.

Wyjazd z parkingu przy kościele za tydzień, w niedzielę, 1 października  o godz. 1630

Koszt biletu i przejazdu autokarem 40 zł.   Zapisy – w zakrystii.

W niedzielę, 8 października odbędzie się Rodzinna Procesja Różańcowa z Kościoła św. Józefa do kościoła św. Piotra i Pawła w Gdańsku. Rozpoczęcie Eucharystią o godz. 1300

W każdą niedzielę między Mszami św. przed południem – czynny jest nasz parafialny sklepik, który znajduje się w bocznej kruchcie kościoła. Tam można zakupić indeks do nauki religii, ciekawe książki, dewocjonalia oraz książeczki do nabożeństwa i różańce dla dzieci pierwszokomunijnych.

Święcenie różańców: w niedzielę 8 października podczas Mszy św. o 1030.

Serdecznie dziękujemy parafianom zamieszkałym w Małkowie przy ul. Spokojnej za sprzątnięcie kościoła. W sobotę na godz. 830 prosimy o posługę porządkowania  naszej świątyni mieszkańców Małkowa ul. Lipowa i Słoneczna.

W czwartek zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej.

W tygodniu odbył się pogrzeb śp. Eugenii Stencel  l. 63 z Żukowa ul. Armii Krajowej oraz tragicznie zmarłych druhów śp. Karoliny Dargacz l. 21 i śp. Łukasza Dargacz  l. 24, którzy zginęli na posterunku, pełniąc misję Strażaka. Msza św od Zakładu Pogrzebowego oraz od uczesz. Pogrzebu zostanie odprawiona 5 października oraz 2 listopada o godz. 1700 .

Dobry Jezu, a nasz Panie … .

Żukowo, dnia 23 września 2023 roku           Ks.  Czesław  Las

Czytania z komentarzami na DWUDZIESTĄ PIĄTĄ NIEDZIELĘ ZWYKŁA