Ogłoszenia duszpasterskie na 10 września 2023

DWUDZIESTA  TRZECIA  NIEDZIELA  ZWYKŁA

Dzisiaj Beatyfikacja Rodziny Ulmów. Dziękujemy Panu Bogu za ten piękny wzór wiary, miłości i człowieczeństwa! Zachęcamy do poznania krótkiej biografii nowobłogosławionych –  w dzisiejszym biuletynie.

Dzisiaj w naszej wspólnocie parafialnej Dożynki – podziękowanie za tegoroczne plony podczas Mszy św. o 1530. Po Uroczystości w kościele, Sołectwo Pępowo, które jest gospodarzem, zaprasza na plac przy kościele, gdzie  będą  różne pyszności i wiele wspaniałych atrakcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zapraszamy!

Zachęcamy wszystkie dzieci do uczestnictwa we Mszy świętej  o godz. 1030.

Dzieci klas trzecich w tym roku szkolnym, przygotowujące się do przyjęcia Pana Jezusa  w I Komunii świętej mają spotkania we wtorki o godz. 1600 lub 1800, natomiast kandydaci do Bierzmowania – w piątki o 1900 wg ustalonego planu.

Za tydzień, w niedzielę, 17 września po Mszy św. o godz. 1030 – spotkanie z Rodzicami dzieci pierwszokomunijnych.

Pragniemy przypomnieć, że od momentu Chrztu świętego rodzice są pierwszymi katechetami swoich dzieci i odpowiadają za ich chrześcijańskie wychowanie. Lekcje religii w przedszkolach i szkołach publicznych odbywają się na pisemne życzenie rodziców. Pragniemy również przypomnieć,  iż, aby zapewnić dzieciom i młodzieży dobre przygotowanie do sakramentów – Eucharystii i Bierzmowania – konieczny jest nieprzerwany udział w lekcjach religii – od klas „0” do zakończenia edukacji w szkole średniej czy zawodowej.

Zapraszamy na Msze święte, które sprawujemy:

• w dni powszednie o godz. 800 i 1700.
  • w niedziele o godz. 730, 900, 1030, 1200 i 1530.

W środę, wspominając Objawienia w Fatimie, po Mszy św. wieczornej zapraszamy na dziesiątkę różańca wraz z procesją.

W czwartek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

W piątek – wspomnienie Matki Bożej Bolesnej.

Zachęcamy w te dni do uczestnictwa we Mszy św.

Zachęcamy do pogłębiania swojej wiary i wiedzy religijnej poprzez udział w różnych Grupach formacyjnych. Za tydzień podany harmonogram spotkań.

Za tydzień między Mszami świętymi przed południem – czynny nasz parafialny sklepik, gdzie będzie można zakupić m.in. indeks, do posiadania którego zobowiązany jest każdy uczeń już od pierwszej klasy szkoły podstawowej.

W dniach: 15 – 17 września br. (pt – ndz) na Stadionie Polsat Plus Arena w Gdańsku, odbędzie VI ŚWIATOWY KONGRES RODZIN POLONIJNYCH, poświęcony Rodzinie i Matce Bożej z Kibeho. W niedzielę, 17 września: o 1230 Msza święta, a 1400 - 1700: Festyn Rodzinny na Polanie przy Ołtarzu Papieskim Sanktuarium w Matemblewie. Wstęp wolny!

Serdecznie dziękujemy parafianom zamieszkałym w Małkowie, przy ul. Gdyńskiej za sprzątnięcie  kościoła. W sobotę na godz. 830 prosimy o posługę porządkowania świątyni mieszkańców Żukowa, ul. Sobótki, Górki, Cicha.

W czwartek zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu.

W środę odbył się pogrzeb śp. Ryszarda Gosz l. 59 z Żukowa ul. Zawadzkiego, a w czwartek – śp. Wiolety Arent l. 36 z Żukowa, ul. Sobótki.    Dobry Jezu a nasz Panie… .

Żukowo, dnia 9 września 2023 roku           Ks.  Czesław  Las

Czytania z komentarzami na DWUDZIESTĄ TRZECIĄ NIEDZIELĘ ZWYKŁA