Ogłoszenia duszpasterskie na 3 września 2023

DWUDZIESTA  DRUGA  NIEDZIELA  ZWYKŁA

Kończy się już czas wakacyjnego odpoczynku. Przygotujmy się na rozpoczęcie kolejnego roku szkolnego. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 1030 poświęcimy plecaki i przybory szkolne dzieciom, które rozpoczynają naukę w szkole                                  i przedszkolu, prosząc dla nich, rodziców i nauczycieli o wszelkie łaski i Boże błogosławieństwo w Nowym Roku Szkolnym.

U progu Nowego Roku Szkolnego, zachęcamy dzieci i młodzież do uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii oraz praktyki 9-ciu I. piątków miesiąca.

Trwają zapisy dzieci klas trzecich, które przygotowywać się będą  do I Komunii. św. Zapisy w zakrystii lub biurze. Pierwsze spotkanie z dziećmi: we wtorek,  5 września o godz. 1600 lub 1800 w kościele, natomiast spotkanie z rodzicami: w niedzielę, 17 września po Mszy św. o godz. 1030. Dzieci prosimy o udział we Mszy o godz.1030.

Zapraszamy na Msze święte, które sprawujemy w dni powszednie  o 800 i 1700,  a w niedzielę o: 730, 900, 1030, 1200 i 1530.

W tym roku w naszej świątyni - Dożynki w niedzielę, 10 września o godz. 1530.

O przygotowanie tegorocznych dożynek prosimy sołectwo Pępowo.

W dniach: 15 – 17 września br. (pt – ndz) na Stadionie Polsat Plus Arena  w Gdańsku, odbędzie VI ŚWIATOWY KONGRES RODZIN POLONIJNYCH, poświęcony Rodzinie i Matce Bożej z Kibeho. Do udziału w Kongresie Organizatorzy zapraszają całe Rodziny - Polaków mieszkających w Polsce i poza Jej granicami. Więcej wiadomości i program Kongresu - na naszej stronie internetowej.

Tam też znajdziemy wskazówki dotyczące zapisu.

Wszystkich, nawet tych, którzy nie mogą wziąć udziału w Kongresie – Organizatorzy zapraszają do Sanktuarium Matki Bożej Brzemiennej w Matemblewie –  w niedzielę, 17 września: o 1230 Msza święta, a od 1400 do 1700: Festyn Rodzinny na Polanie przy Ołtarzu Papieskim.

Serdecznie dziękujemy parafianom zamieszkałym w Żukowie  ul. A. Krajowej, Blok 19 za sprzątnięcie  kościoła. W sobotę na godz. 830 prosimy o posługę porządkowania świątyni mieszkańców Małkowa przy ul. Gdyńskiej.

W czwartek zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu.

W sobotę odbył się pogrzeb śp. Adama Hallmann l. 55 z Żukowa ul. Batorego.  Dobry Jezu a nasz Panie… .

Żukowo, dnia 2 września 2023 roku           Ks.  Czesław  Las

Czytania z komentarzami na DWUDZIESTĄ DRUGĄ NIEDZIELĘ ZWYKŁA