Ogłoszenia duszpasterskie na 27 sierpnia 2023

DWUDZIESTA  PIERWSZA  NIEDZIELA  ZWYKŁA

Już za tydzień rozpoczynamy Nowy Rok szkolny i Katechetyczny. Pragniemy, aby nasze dzieci wzrastały w mądrości i w łasce Bożej, dlatego chcemy rozpocząć go z Panem Bogiem:

* w I. piątek, 1 września:

-  o godz. 1700 – zapraszamy na Mszę św. dzieci i młodzież klas: 4-8,

- natomiast na Mszę św. o 1900 –  młodzież, zwłaszcza tych, którzy w tym roku pragną przygotowywać się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.  Po Mszy św. krótkie spotkanie.

* Za tydzień, w niedzielę, 3 września na Mszy św. o godz. 1030 zapraszamy wszystkie dzieci. Podczas Mszy św. poświecimy plecaki i przybory szkolne wszystkim dzieciom rozpoczynającym zajęcia w szkole  i przedszkolach.

Od dzisiaj, przyjmujemy zapisy dzieci klas trzecich, które przygotowywać się będą do I Komunii. św. Zapisy w zakrystii lub biurze. Pierwsze spotkanie z dziećmi: we wtorek, 5 września o godz. 1600 lub 1800 w kościele, natomiast spotkanie z rodzicami: w niedzielę, 17 września po Mszy św. o godz. 1030. Zapraszamy rodziców do współpracy celem dobrego przygotowania do przyjęcia sakramentów św. przez ich dzieci. Dzieci prosimy o udział  we Mszy św. o godz.1030.

W poniedziałek, 28 sierpnia, wspominając św. CHARBELA zapraszamy na Mszę św. o godz. 1900, podczas której będziemy mogli przyjąć namaszczenie olejem św. Charbela, po Mszy św. odmówimy Koronkę do  7 boleści Maryi.

Zapraszamy na Msze święte, które sprawujemy w dni powszednie w sierpniu – tylko  o godz. 1700, a od września w tygodniu o 800 i 1700, a w niedzielę o: 730, 900, 1030, 1200 i 1530.

W tygodniu pierwszy Piątek. Msze odprawimy o 800, 1700 i 1900. Między Mszami –  Adoracja. Okazja do spowiedzi o 1600 i 1830. Zapraszamy zwłaszcza dzieci, które w tym roku przyjęły po raz Pierwszy Pana Jezusa w Komunii św. celem odprawienia 9 piątków miesiąca. Będzie możliwość uzyskania obrazka z dziewięcioma piątkami.

Ks. Proboszcz odwiedzi chorych – w I. Piątek, a Ks. Grzegorz – w I. sobotę.

W Pierwszą Sobotę od godz. 730 Adoracja a po Mszy św. wspólny różaniec.

W tym roku w naszej świątyni - Dożynki w niedzielę, 10 września o godz. 1530.

O przygotowanie tegorocznych dożynek prosimy sołectwo Pępowo.

W dniach: 15 – 17 września br. (pt – ndz) na Stadionie Polsat Plus Arena w Gdańsku, odbędzie KONGRES RODZIN POLONIJNYCH poświęcony Rodzinie i Matce Bożej z Kibeho. Do udziału w Kongresie Organizatorzy zapraszają przede wszystkim Polaków mieszkających poza granicami naszej Ojczyzny. Więcej wiadomości i program Kongresu  - na naszej stronie internetowej. Tam też znajdziemy wskazówki dotyczące zapisu.

Zachęcamy do przekazywania tej informacji zainteresowanym.

Serdecznie dziękujemy parafianom zamieszkałym w Żukowie  ul. A. Krajowej, Blok 19A za sprzątnięcie  kościoła. W sobotę na godz. 900 prosimy o posługę porządkowania  świątyni mieszkańców Żukowa, ul. A. Krajowej, Blok 19.

W środę odbył się pogrzeb śp. Barbary Ziobro l. 89 z Pępowa, ul Natura Park, a we wtorek

Żukowo, dnia 26 sierpnia 2023 roku           Ks.  Czesław  Las

Czytania z komentarzami na DWUDZIESTĄ PIERWSZĄ NIEDZIELĘ ZWYKŁA