Ogłoszenia duszpasterskie na 20 sierpnia 2023

DWUDZIESTA  NIEDZIELA  ZWYKŁA

Dziękujemy wszystkim Artystom i uczestnikom VIII Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej, który w soboty sierpnia odbywał się w naszym kościele. Dziękujemy Organizatorom i Darczyńcom Festiwalu: Starostwu Powiatowemu w Kartuzach i Urzędowi Gminy w Żukowie.

Zapraszamy na Msze święte, które sprawujemy w dni powszednie  w  sierpniu – tylko o godz. 1700, a w  niedziele o 730, 900, 1030, 1200 i 1900

Od przyszłej niedzieli, 27 sierpnia przyjmujemy zapisy dzieci klas trzecich, które przygotowywać się będą do I Komunii. św. Zapisy w zakrystii lub biurze. Pierwsze spotkanie z dziećmi: we wtorek,  5 września o godz. 1600 lub 1800  w kościele, natomiast spotkanie z rodzicami: w niedzielę, 17 września po Mszy św. o godz. 1030. Zapraszamy rodziców do współpracy celem dobrego przygotowania do przyjęcia sakramentów św. przez ich dzieci.

Młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania zapraszamy na Mszę św. w I. piątek miesiąca: 1 września o godz. 1900, a po niej krótkie spotkanie.

Odnowa w Duchu Świętym w każdy poniedziałek po Mszy św. w  zaprasza na wspólny różaniec.

Odnowa w Duchu Świętym  zaprasza na pieszą pielgrzymkę z Gdańska Oliwy do Matemblewa 26 sierpnia. Wyjście z katedry o godz. 800. Msza św. w Matemblewie o godz. 1230.

W dniach: 15 – 17 września br. (pt – ndz) na Stadionie Polsat Plus Arena w Gdańsku, odbędzie KONGRES RODZIN POLONIJNYCH poświęcony Rodzinie i Matce Bożej z Kibeho. Do udziału w Kongresie Organizatorzy zapraszają przede wszystkim Polaków mieszkających poza granicami naszej Ojczyzny. Więcej wiadomości i program Kongresu - na naszej stronie internetowej. Tam też znajdziemy wskazówki dotyczące zapisu.

Zachęcamy do przekazywania tej informacji zainteresowanym.

Serdecznie dziękujemy parafianom zamieszkałym w Żukowie  ul. A. Krajowej, Blok 17 za sprzątnięcie  kościoła. W sobotę na godz. 830 prosimy o posługę porządkowania  świątyni mieszkańców Żukowa , ul. A. Krajowej , Blok 19A.

Zmarł śp. Franciszek Węsiora l. 91 z Żukowa, ul. Ceynowy. Jego pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 1000. Msza św. w Żukowie, a pochowanie na cmentarzu w Kielnie.   Dobry Jezu,.. ..

Żukowo, dnia 19 sierpnia 2023 roku           Ks.  Czesław  Las

Czytania z komentarzami na DWUDZIESTA NIEDZIELĘ ZWYKŁA