Ogłoszenia duszpasterskie na 13 sierpnia 2023

DZIEWIĘTNASTA  NIEDZIELA  ZWYKŁA

Zapraszamy na Msze święte, które sprawujemy:

-   w dni powszednie  w  sierpniu – tylko o godz. 1700.

-  w niedziele  – o godz. 730, 900, 1030, 1200 i 1900.

W  sobotę  12 i 19 o godz. 1800, w naszym kościele parafialnym, odbędzie się  VIII Międzynarodowy Koncert Muzyki Organowej.

Zapraszamy bardzo serdecznie na Koncerty w powyższe soboty sierpnia o godzinie 1800. Wstęp wolny!

Podczas koncertów będziemy mieli wyjątkową możliwość obserwować  grę organistów (jednoczesna gra rąk i nóg) poprzez transmisję obrazu w prezbiterium. Zapraszamy!

Dzisiaj 13 sierpnia, w dniu objawień Matki Bożej Fatimskiej, zapraszamy na Nabożeństwo bezpośrednio po Mszy św. wieczornej o godzinie 1900,  różaniec święty i procesja z figurą.

We wtorek – Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, zwana również Świętem Matki Bożej Zielnej. W tę, jakże piękną, Maryjną Uroczystość, w naszych kościołach święcone są wianki ziół i kwiatów z pól i łąk. Msze św.  jak w niedziele wakacyjne o godz.  730, 900, 1030, 1200 i  1900.

W naszej sąsiedniej parafii żukowskiej – odpust, suma o godz. 1130.

Burmistrz Gminy Żukowo i Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Żukowie zaprasza na FESTYN we wtorek,  15 sierpnia br. , który odbędzie się na boisku przy kościele WNMP w Żukowie w godzinach od 1400  do 1900  W programie mnóstwo atrakcji.

Stowarzyszenie „Nasza Gmina Żukowo”, zaprasza na kolejny wyjazd – tym razem do Parku Miniatur w Stryszej  Budzie.

Wszystkie atrakcje i przejazd autokarem są bezpłatne.

Wyjazd w piątek, 25 sierpnia o godz. 900 za parkingu przy naszym kościele.

Zapisy w zakrystii do 21 sierpnia. Jest 10 wolnych miejsc.

Osoby niepełnoletnie proszone są o pobranie druku zgody rodziców.

W tygodniu odbył się pogrzeb śp. Andrzeja Staroszczyk l. 80 z Żukowa, ul. Gdyńska oraz śp. Gertrudy Sikora l. 85 z Żukowa ul. Gdyńska. Dobry Jezu….

Serdecznie dziękujemy parafianom zamieszkałym w Żukowie, ul. A. Krajowej, Blok 17A za sprzątnięcie kościoła. W sobotę do tej posługi o godz. 830  zapraszamy mieszkańców Żukowa ul. A. Krajowej , Blok 17. W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu.

Żukowo, dnia 12 sierpnia 2023 roku           Ks.  Czesław  Las

Czytania z komentarzami na DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELĘ ZWYKŁA