Ogłoszenia duszpasterskie na 23 lipca 2023

SZESNASTA  NIEDZIELA  ZWYKŁA

We wtorek, 25 lipca przypada XXIV rocznica ustanowienia naszej wspólnoty parafialnej pw. Miłosierdzia Bożego. Dziękujemy Panu Bogu za wszelkie dobro, którego doświadczyliśmy w minionym czasie oraz pragniemy wypraszać wszelkie łaski dla fundatorów i budowniczych naszego kościoła – dla żyjących poprosimy o Boże błogosławieństwo, a dla zmarłych – o radość wieczną.

Wspominając także we wtorek św. Krzysztofa, patrona kierowców, modlimy się  w intencji wszystkich kierowców i podróżujących oraz święcimy pojazdy mechaniczne. Po wieczornej Mszy św. o 1700

Zapraszamy na Msze święte, które sprawujemy:

- w dni powszednie  w lipcu i sierpniu – tylko o godz. 1700.

- w niedziele, w  lipcu i sierpniu – o godz.: 730, 900, 1030, 1200 i 1900.

W tym tygodniu – w piątek, 28 lipca, przypada wspomnienie św. CHARBELA. Zapraszamy tego dnia na Mszę św. o godz. 1700, podczas której będziemy mogli przyjąć namaszczenie olejem św. Charbela.

W przyszłą niedzielę o godz. 1400 dodatkowa Msza św. częściowo w języku kaszubskim. Zapraszamy

Na dziedzińcu przy kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny               w każdą niedzielę lipca o godzinie 1600 – „Żukowskie Lato Muzyczne”.

W sierpniu, tym razem w soboty 5, 12 i 19 o godz. 1800 odbędzie się VIII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej w naszym kościele. Zapraszamy

Serdecznie dziękujemy parafianom zamieszkałym w Żukowie ul. Majkowskiego i Witosa za sprzątnięcie kościoła. W sobotę na godz. 830 prosimy o posługę porządkowania naszej świątyni mieszkańców Żukowa ul. Sobótki, Górki i Cicha.

W czwartek zapraszamy na Adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

W tygodniu odbył się pogrzeb śp. Heleny Majkowskiej l. 92 z Żukowa ul. Fenikowskiego  oraz  śp. Władysława Kunowskiego l. 64 z Żukowa, ul. A. Krajowej. Dobry Jezu, a nasz Panie….

Żukowo, dnia 22 lipca 2023 roku.                                                                            Ks. Czesław Las

Czytania z komentarzami na SZESNASTĄ NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

ŻUKOWSKIE LATO MUZYCZNE