Ogłoszenia duszpasterskie na 18 czerwca 2023

JEDENASTA NIEDZIELA ZWYKŁA

Przeżywamy czerwiec – miesiąc w sposób szczególny poświęcony czci Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych pragniemy wynagrodzić Bożemu Sercu za grzechy nasze i naszych bliźnich.

Zapraszamy codziennie po wieczornej Mszy św.

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1530 Pantomima pt. „Nie samym chlebem żyje człowiek” w wykonaniu Teatru „Jutrznia” z Chwaszczyna. Zapraszamy!

Dzisiaj, po Mszy św. o 1200 złoży świadectwo i poprosi o ofiary pani Anna z Fundacji „Boża Przystań”.

We wtorek o godz. 1900 zapraszamy na spotkanie młodzież klas ósmych, którzy się już zapisali i jeszcze nie zdążyli - na ostanie spotkanie w tym roku szkolnym do kościoła przed sakramentem bierzmowania.

Kolejny Rok Szkolny dobiega końca. Pragniemy także Panu Bogu podziękować za możliwość zdobywania wiedzy i kształtowania swego serca.

Zapraszamy zatem na Mszę świętą, która jest najpiękniejszym dziękczynieniem – wszystkie  dzieci, młodzież i Nauczycieli:

* niedziela, 18 czerwca dzieci klas 0 – III ze SP z Pępowa

* w czwartek,  22 czerwca o g 1700:  Klasy IV – VIII ze SP im. Klemensa Wickiego

w Pępowie oraz wszystkich uczniów  ze SP Nr 2 im. J. Heweliusza w Żukowie.

* w piątek, 23 czerwca o godz. 1700 wszystkich uczniów,

którzy  pragną podziękować za kolejny czas nauki w szkole.

W czasie wakacyjnym, w miesiącu lipcu i sierpniu Msze św. sprawować będziemy w dni powszednie tylko o godz. 1700, a w niedziele o godzinie 730, 900, 1030, 1200 i 1900. Nie będzie w niedzielę Mszy św. o godzinie 1530.

Dzielimy się radością powołania w naszej Parafii pierwszej Róży Różańcowej dzieci i młodzieży, której będzie patronował bł. Carlo Acutis.

To już 7.  Róża! Obecnie istnieje 5 Róż Matek i jedna Ojców. Liczymy na kolejne!

Serdecznie  zapraszamy do udziału  w Pikniku dla Niepełnosprawnych,  który w tym roku, podobnie jak w ubiegłym – będzie  trwał tylko jeden dzień: 26 czerwca br.  przy naszym kościele. W ramach „Pikniku” – o godz. 1700 Eucharystia

pod przewodnictwem ks. Bpa Wiesława z sakramentem Namaszczenia chorych, a po - Koncert Zespołu „BAYER FUUL”, na co wszystkich serdecznie zapraszamy!

W najbliższy piątek o 1900 w „sali na górze” – spotkanie opiekunów.

Wszystkich, którzy pragną ofiarować dla uczestników Pikniku jakieś słodkości  czy owoce – będziemy bardzo wdzięczni i prosimy, aby przynieść swój dar w dniu Pikniku do „sali na górze”.

Serdecznie dziękujemy wiernym zamieszkałym przy ul. Dębowej, Bukowej i Brzozowej za sprzątnięcie naszej świątyni. W sobotę o godz. 830 zapraszamy wiernych z Żukowa  mieszkających przy ulicy Cyprysowej, Kasztanowej, Klonowej i Lipowej.

W czwartek Adoracja po Mszy św. wieczornej do 1830.

W tygodniu odbył się pogrzeb śp. Rafała Kozyry l. 45 z Żukowa, ul. A. Krajowej i śp. Agnieszki Goszka l. 91 z Żukowa , ul. 1 Maja.    Dobry Jezu…

Żukowo, dnia 17 czerwca 2023 roku.                                                                            Ks. Czesław Las

Czytania z komentarzami na JEDENASTĄ NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

PIKNIK dla NIEPEŁNOSPRAWNYCH - ankieta zgłoszeniowa dla opiekuna