Ogłoszenia duszpasterskie na 11 czerwca 2023

DZIESIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA

Dzisiaj w  naszej parafii gościmy delegata rejonowego Rycerzy Kolumba pana Jacek Pisz ze słowem zachęty do wstąpienia do tej wspólnoty, która na całym świecie skupia już tysiące mężczyzn żyjących  na co dzień Ewangelią.

Tych którzy się zdecydują zapraszamy na spotkanie 16 czerwca o godz. 1900 do Sali na górze . Do powstania Rady potrzeba 20 osób. Jedna już jest ks. Proboszcz. Czekamy na pozostałych 19 mężczyzn od 18 r. życia.

We wtorek, 13 czerwca – Dzień Fatimski. Po Mszy św. o 1700 odmówimy dziesiątkę różańca i przejdziemy w procesji Jezusem Eucharystycznym i Mtką Bożą w procesji wokół kościoła.

14 czerwca w naszej parafii wieczysta archidiecezjalna Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 800 do 1700. O godz. 1500 odmówimy wspólnie Koronkę do Miłosierdzia  Bożego. W każdym kościele w diecezji każdego dnia jest Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

U nas w tym roku w środę 14 czerwca.  Zapraszamy!

Składamy serdeczne Bóg zapłać za przygotowanie Ołtarzy na Uroczystość Bożego Ciała: Państwu Delke i Państwu Grohs. Dziękujemy służbie Ołtarza, dzieciom sypiącym kwiaty, niosącym piękny różaniec, osobom niosącym chorągwie, feretrony, baldachim paniom i panom strażakom, Orkiestrze, małżeństwu Mai i Pawłowi za piękny śpiew,  chórowi „Harmonia”, dbającym o porządek i bezpieczeństwo Policjantom. Dziękujemy za pięknie przystrojone domostwa  oraz wszystkim biorącym udział w procesji Bożego Ciała.

Zapraszamy wszystkich na Msze św. o godz. 1700 podczas Oktawy Bożego Ciała, gdzie możemy wyznać naszą wiarę i oddać cześć Chrystusowi obecnemu w Najświętszym Sakramencie. W czwartek na zakończenie Oktawy Bożego Ciała poświęcenie wianków, kwiatów i ziół. W czwartek Adoracji nie będzie.

Za tydzień po Mszy św. o godz. 1530 Pantomina pt. „Nie samym chlebem żyje człowiek” w wykonaniu Teatru „Jutrznia” z Chwaszczyna. Zapraszamy!

Serdecznie  zapraszamy do udziału  w Pikniku dla Niepełnosprawnych,  który w tym roku, podobnie jak w ubiegłym - będzie trwał tylko jeden dzień: 26 czerwca br. przy naszym kościele.

W ramach „Pikniku” – o godz. 1700 Eucharystia pod przewodnictwem ks. Bpa Wiesława z sakramentem Namaszczenia chorych,   a po - Koncert Zespołu „BAYER FUUL”, na co wszystkich już teraz serdecznie zapraszamy

Restauracja ,,Mulk” poszukuje ludzi do pracy, do podawania do stołu, kelnerów. Zainteresowani proszeni są o kontakt z Panią Małgorzatą pod nr tel. 662 252 208.

Serdecznie dziękujemy wiernym zamieszkałym przy ul. Dambka za sprzątnięcie naszej świątyni. W sobotę o godz. 830 zapraszamy wiernych z Żukowa  mieszkających przy ulicy Dębowej, Bukowej i Brzozowej.

Żukowo, dnia 10 czerwca 2023 roku.                                                                            Ks. Czesław Las

Czytania z komentarzami na DZIESIĄTĄ NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

PIKNIK dla NIEPEŁNOSPRAWNYCH - ankieta zgłoszeniowa dla opiekuna