Ogłoszenia duszpasterskie na 4 czerwca 2023

NIEDZIELA NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

W najbliższy czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze święte będziemy sprawowali o godz. 730, 900, 1030, po której odbędzie się procesja  do kościoła WNMP w Żukowie i o 1530.

Około godziny 1120 wyruszy procesja z naszej świątyni zatrzymamy się przy czterech ołtarzach, przy posesji państwa Delke, przy sklepie państwa Grohs, przy kościele św. Jana i przy kościele WNMP gdzie wysłuchamy kazania

Procesja w Oktawie Bożego Ciała wokół kościoła podczas Mszy św. o godz. 1700,  a w niedzielę o godz. 1030 . Na zakończenie  poświęcenie wianków.

Zapraszamy dzieci, które pragną sypać kwiatki Panu Jezusowi w czasie procesji Bożego Ciała i Oktawy - na próbę w poniedziałek i wtorek 5 i 6 czerwca o godzinie 1800.

Wszystkie dzieci, które w tym roku przyjęły Pana Jezusa w I Komunii św. prosimy o udział  w procesji w Boże Ciało o godz. 1030 w strojach komunijnych. Dzieci te, idąc w procesji, będą niosły białą lilię, którą otrzymają od katechetów.

Prosimy także dzieci oraz dorosłych mających stroje kaszubskie o ich założenie. Panie i Panów niosących chorągwie i baldachim prosimy o ich przygotowanie.

Komunia św. w roku 2024 odbędzie się w sobotę 11 maja i w niedzielę 12 maja.  Wybór dnia uroczystości należy do rodziców dzieci komunijnych.  Zapisy dzieci do Pierwszej Komunii na początku września.

Za tydzień, w niedziele przybędzie do naszej parafii przedstawiciel Rycerzy Kolumba pan Jacek Pisz ze słowem zachęty do wstąpienia do tej wspólnoty, która na całym świecie skupia już tysiące mężczyzn żyjących  na co dzień Ewangelią .

Serdecznie  zapraszamy do udziału  w Pikniku dla Niepełnosprawnych,  który w tym roku, podobnie jak w ubiegłym - będzie trwał tylko jeden dzień: 26 czerwca br. przy naszym kościele. Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby niepełnosprawne,  jak również młodzież i osoby dorosłe, którzy pragną pełnić funkcję opiekuna.

W ramach „Pikniku” – o godz. 1700 Eucharystia z sakramentem Namaszczenia chorych, a po - Koncert Zespołu „BAYER FUUL”, na co wszystkich już teraz serdecznie zapraszamy

Restauracja ,,Mulk” poszukuje ludzi do pracy, do podawania do stołu, kelnerów. Zainteresowani proszeni są o kontakt z Panią Małgorzatą pod nr tel. 662 252 208.

Dzisiaj przed kościołem u Pana Zbyszka – można zakupić płytę z filmem i zdjęciami z Uroczystości Bierzmowania. Zapraszamy.

Serdecznie dziękujemy wiernym zamieszkałym przy ul. Wyspiańskiego za sprzątnięcie naszej świątyni. W sobotę o godz. 830 zapraszamy wiernych z Żukowa  mieszkających przy ulicy Dambka.

W tygodniu odbył się pogrzeb śp. Tomasza Świerszcza l. 51 z Żukowa ul. 1 Maja. Dobry Jezu,   a nasz Panie…

Żukowo, dnia 3 czerwca 2023 roku.                                                                            Ks. Czesław Las

Czytania z komentarzami na UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

PIKNIK dla NIEPEŁNOSPRAWNYCH - ankieta zgłoszeniowa dla opiekuna