Ogłoszenia duszpasterskie na 28 maja 2023

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – Zielone Świątki. To jedno z najstarszych świąt w Kościele. Jest uroczystością upamiętniającą początek publicznej działalności Kościoła.

Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka, już dzisiaj w niedzielę, w godzinach: 1600 – 1800 zapraszamy wszystkie dzieci  na Festyn Parafialny.

W programie konkursy, zabawy, tańce i różne pyszności i miłe niespodzianki J

Wspominając Matkę Bożą z Kibeho i św. Charbela –  dzisiaj o godz. 1900 zapraszamy na Nabożeństwo z namaszczeniem olejem św. Charbela i wspólnie odmówimy Koronkę do 7 boleści Maryi.

Jutro święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła.

W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy serdecznie na Mszę św. o godz. 1900, podczas której w sposób szczególny będziemy modlić się za diakonów, którzy w najbliższą sobotę przyjmą sakrament Kapłaństwa. Zapraszamy!

W pierwszy piątek Msze odprawimy o godz. 800,1700 i 1900. Okazja do spowiedzi św. od 1600 i od 1830.  Chorych z sakramentami świętymi odwiedzimy w pierwszy piątek

W pierwszą sobotę wystawienie Najświętszego sakramentu od godz. 730, a po Mszy różaniec.

W czwartek, 8 czerwca, przeżywać będziemy Boże Ciało. W tym roku procesja Eucharystyczna z naszego Kościoła  do kościoła WNMP w Żukowie.

Zapraszamy dzieci, które pragną sypać kwiatki Panu Jezusowi w czasie procesji Bożego Ciała i Oktawy - na próbę w poniedziałek i wtorek, 5 i 6 czerwca  o godzinie  1800.

Serdecznie  zapraszamy do udziału  w Pikniku dla Niepełnosprawnych,  który w tym roku, podobnie jak w ubiegłym - będzie trwał tylko jeden dzień: 26 czerwca br. przy naszym kościele. Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby niepełnosprawne,  jak również młodzież i osoby dorosłe, którzy pragną pełnić funkcję opiekuna. Zainteresowanych prosimy o zapisanie się w zakrystii lub biurze parafialnym, gdzie otrzymamy kartę informacyjną ze szczegółowym programem.  W najbliższy piątek, 2 czerwca o godz. 1900 w „sali na górze” odbędzie się spotkanie organizacyjne dla opiekunów.

W ramach „Pikniku” – o godz. 1700 Eucharystia z sakramentem Namaszczenia chorych,  a po - Koncert Zespołu „BAYER FUUL”, na co wszystkich już teraz serdecznie zapraszamy

Róża Mężczyzn informuje, iż pielgrzymka do Gietrzwałdu odbędzie się w sobotę, 3 czerwca o godz. 800. Zbiórka zapisanych osób o godz. 750 na parkingu przy kościele.

Serdecznie dziękujemy wiernym zamieszkałym przy ul. Dąbrowskiego i Abrahama za sprzątnięcie naszej świątyni. W sobotę o godz. 900 zapraszamy wiernych z Żukowa  mieszkających przy ulicy Wyspiańskiego. W czwartek zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy św. do godziny 1830.

W tygodniu odbył się pogrzeb śp. Reginy Drewing l. 76 z Żukowa ul. A. Krajowej  oraz  śp. Elżbiety Plichta l. 89 z Żukowa, ul Kruczkowskiego. Dobry Jezu, a nasz Panie…

Żukowo, dnia 27 maja 2023 roku.                                                                            Ks. Czesław Las

Czytania z komentarzami na UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

PIKNIK dla NIEPEŁNOSPRAWNYCH - ankieta zgłoszeniowa dla opiekuna