Ogłoszenia duszpasterskie na 21 maja 2023

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

Dzisiaj, podczas Mszy św. o 1030 dzieci klas czwartych dziękują za I. szą rocznicę swojej I. Komunii świętej.

Zapraszamy na Nabożeństwa Majowe do kościoła każdego dnia po Mszy św.  o 1700, w środę o godz. 2030, a w niedzielę litania po każdej Mszy św.

Około 2200 powitamy pielgrzymów z Wejherowa zmierzających do parafii WNMP w Żukowie.

W piątek, 26 maja o godzinie 1700 ks. Biskup Wiesław Szlachetka udzieli młodzieży klas Licealnych sakramentu bierzmowania. Bardzo serdecznie zapraszamy na tę uroczystość rodziny i cała wspólnotę parafialną.

W sobotę, 27 maja, od godz. 1500, przy Szkole Podstawowej w Pępowie, odbędzie się Festyn Wiosenny, na który serdecznie zaprasza Dyrekcja Szkoły i Sołectwo w Pępowie. Podczas Festynu, w godzinach: 1500 - 1800, będzie możliwość rejestracji do bycia potencjalnym Dawcą szpiku. Serdecznie zachęcamy do tego czynu miłosierdzia.

„Dla nas – to kilka minut;  a dla MAI i innych chorych – to może oznaczać całe życie”!

Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka, już w niedzielę, 28 maja, w godzinach: 1600 – 1800 zapraszamy wszystkie dzieci  na Festyn Parafialny.

W programie konkursy, zabawy, tańce i różne pyszności J

W niedzielę, 28 maja, wspominając Matkę Bożą z Kibeho i św. Charbela – o godz. 1900 zapraszamy na Nabożeństwo z namaszczeniem olejkiem św. Charbela i wspólnie odmówimy Koronkę do 7 boleści Maryi.

Serdecznie  zapraszamy do udziału  w Pikniku dla Niepełnosprawnych,  który w tym roku, podobnie jak w ubiegłym - będzie trwał tylko jeden dzień: 26 czerwca br. przy naszym kościele. Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby niepełnosprawne,  jak również młodzież i osoby dorosłe, którzy pragną pełnić funkcję opiekuna. Zainteresowanych prosimy o zapisanie się w zakrystii lub biurze parafialnym, gdzie otrzymamy kartę informacyjną ze szczegółowym programem. W piątek, 2 czerwca o godz. 1900 w „sali na górze” odbędzie się spotkanie organizacyjne dla Opiekunów.

W ramach „Pikniku” – o godz. 1700 Eucharystia z sakramentem Namaszczenia chorych,  a po - Koncert Zespołu „BAYER FUUL”,  na co wszystkich już teraz serdecznie zapraszamy!

Arcybiskup Tadeusz Wojda zaprasza na modlitewne czuwanie w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. Czuwanie odbędzie się w sobotę, 27 maja w kościołach stacyjnych w Gdańsku. Okazja do czuwania i modlitwy przed Najświętszym Sakramentem będzie również we wszystkich kościołach naszej Archidiecezji. Na zakończenie czuwania spotkamy się na uroczystej Eucharystii w Bazylice Mariackiej w Gdańsku o godzinie 2300.

W naszym kościele Adoracja w sobotę po Mszy św. wieczornej do godz 2000.

Serdecznie dziękujemy wiernym zamieszkałym przy ul Kruczkowskiego za sprzątnięcie naszej świątyni. W sobotę o godz. 830 zapraszamy wiernych z Żukowa  mieszkających przy ulicy Dąbrowskiego i Abrahama.

W czwartek zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy św. do godziny 1830.

Żukowo, dnia 20 maja 2023 roku.                                                                            Ks. Czesław Las

Czytania z komentarzami na UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

PIKNIK dla NIEPEŁNOSPRAWNYCH - ankieta zgłoszeniowa dla opiekuna