Ogłoszenia duszpasterskie na 14 maja 2023

SZÓSTA  NIEDZIELA  WIELKANOCNA

Dzisiaj Uroczystość Pierwszej Komunii św. w naszej parafii  o godz. 1000 .  Z tej racji Msze św. w niedzielę odprawimy o godz. 730, 850, 1000 - Pierwsza  Komunia św., o 1200 i 1530.

Spotkania w białym tygodniu z rozdaniem pamiątkowych obrazków do soboty włącznie o godz. 1700

Dzieci przeżywające Pierwszą rocznicę I Komunii św. zapraszamy na Mszę dziękczynną 21 maja o godz. 1030, a w piątek, 19 maja o godz. 1600 – spotkanie organizacyjne i spowiedź święta.

Również w piątek, 19 maja o g. 1900 zapraszamy kandydatów do bierzmowania oraz ich rodziców – na spotkanie do kościoła.

Już dzisiaj  zapraszamy do udziału w Pikniku dla Niepełnosprawnych, który w tym roku, podobnie jak w ubiegłym - będzie trwał tylko jeden dzień:26 czerwca br. przy naszym kościele. Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby niepełnosprawne, jak również młodzież i osoby dorosłe, którzy pragną pełnić funkcję opiekuna. Zainteresowanych prosimy  o zapisanie się w zakrystii lub biurze parafialnym, gdzie otrzymamy kartę informacyjną  ze szczegółowym programem. W piątek, 2 czerwca o godz. 1900 w „sali na górze” odbędzie się spotkanie organizacyjne dla Opiekunów.

W ramach „Pikniku” – o godz. 1700 Eucharystia z sakramentem Namaszczenia chorych, a po - Koncert Zespołu „BAYER FUUL”,  na co wszystkich już teraz serdecznie zapraszamy!

Zapraszamy na Nabożeństwa  Majowe do kościoła każdego dnia po Mszy św. o 1700,  z wyjątkiem środy, kiedy spotykamy się o godz. 2030, a w niedzielę litania po każdej Mszy św.

Tegoroczna Piesza Pielgrzymka na Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego do Wejherowa rozpocznie się Mszą św. o godz. 700 w piątek, 19 maja w kościele Wniebowzięcia NMP w Żukowie.

Przed trzema laty został ogłoszony błogosławionym 15-letni CARLO ACUTIS – wspaniały wzór dla dzieci i młodzieży. Organizujemy wyjazd do kina w Gdańsku na film o Carlo pt. „Niebo nie może czekać” – w czwartek, 18 maja. Wyjazd                     z parkingu przy kościele o 1800, powrót ok. 2130.  Koszt biletu i przejazdu autokarem: 30 zł. Zapisy w zakrystii – do poniedziałku.

Serdecznie dziękujemy za  dokonanie rejestracji do bycia potencjalnym Dawcą szpiku – w Żukowie i w SZEMUDZIE.  Kolejna możliwość  podczas FESTYNÓW:

- w poniedziałek: w Przedszkolu w BOJANIE

- oraz w piątek: w Przedszkolu w GDAŃSKU – JASIENIU. Więcej informacji w biuletynie. W imieniu rodziny MAI – dziękujemy!

Serdecznie dziękujemy wiernym zamieszkałym przy ul K. Pomorskich za sprzątnięcie naszej świątyni. W sobotę o godz. 830 zapraszamy wiernych z Żukowa  mieszkających przy ulicy Kruczkowskiego

Żukowo, dnia 13 maja 2023 roku.                                                                            Ks. Czesław Las

Czytania z komentarzami na SZÓSTĄ NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ

PIKNIK dla NIEPEŁNOSPRAWNYCH - ankieta zgłoszeniowa dla opiekuna