Ogłoszenia duszpasterskie na 7 maja 2023

PIĄTA  NIEDZIELA  WIELKANOCNA

W maju w sposób szczególny czcimy Matkę Bożą, uczestnicząc w Nabożeństwach Majowych: Zapraszamy na Nabożeństwa do kościoła każdego dnia  po Mszy św.  o 1700,  z wyjątkiem środy, kiedy spotykamy się o godz. 2030, a niedziele po każdej Mszy św.

Uroczystość Pierwszej Komunii św. w naszej parafii w sobotę, 13 maja  o godz. 1100 i w niedzielę, 14 maja o godz. 1000. Z tej racji Msze św. w niedzielę, 14 maja odprawimy o godz. 730, 850, 1000 - Pierwsza  Komunia święta, o 1200 i 1530.

Spowiedź św. dla dzieci przed Komunią św. w piątek od godziny 1830.

Dzieci przeżywające Pierwszą rocznicę I Komunii św. zapraszamy na Mszę dziękczynną 21 maja o godz. 1030, a w piątek, 19 maja o godz. 1600 – spotkanie organizacyjne i spowiedź święta.

Już dzisiaj  zapraszamy do udziału  w Pikniku dla Niepełnosprawnych, który w tym roku, podobnie jak w ubiegłym - będzie trwał tylko jeden dzień:26 czerwca br. przy naszym kościele. Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby niepełnosprawne, jak również młodzież i osoby dorosłe, którzy pragną pełnić funkcję opiekuna. Zainteresowanych prosimy  o zapisanie się w zakrystii lub biurze parafialnym, gdzie otrzymamy kartę informacyjną  ze szczegółowym programem.

W piątek, 2 czerwca o godz. 1900 w „sali na górze” odbędzie się spotkanie organizacyjne dla Opiekunów.

W ramach „Pikniku” – o godz. 1700 Eucharystia z sakramentem Namaszczenia chorych, a po - Koncert Zespołu „BAYER FUUL”,  na co wszystkich już teraz serdecznie zapraszamy!

W imieniu Rodziny Mai i pana Sylwestra z Sierakowic – serdecznie dziękujemy tym, którzy w minioną niedzielę zarejestrowali się jako potencjalni Dawcy szpiku kostnego. Tego dnia, przy naszym kościele, zarejestrowało się 136 osób,                           a posługiwało 63 wolontariuszy! Cieszymy się, że nasza wrażliwość  jest wielka!

W ostatnim czasie z Żukowa i okolic zarejestrowało się prawie 600 osób.

Kto jeszcze nie zdążył – kolejna możliwość: w najbliższą sobotę, 13 maja,  w godzinach: 1400 – 1700 przy remizie strażackiej w SZEMUDZIE oraz  w poniedziałek, 15 maja: 1400 - 1800 w Przedszkolu „Promyczek” w BOJANIE. Zapraszamy!

Serdecznie dziękujemy rodzicom dzieci komunijnych – grupa niedzielna za sprzątnięcie naszej świątyni. W sobotę o godz. 830 zapraszamy wiernych z Żukowa do tej posługi mieszkańców Żukowa mieszkających przy ulicy K. Pomorskich.

W czwartek ze względu na przygotowania do I Komunii Adoracja Pana Jezusa nie będzie.

W tygodniu odbył się pogrzeb śp. Antoniny Golc l. 90 z Żukowa,  ul. Kochanowskiego. Dobry Jezu, a nasz Panie…

Żukowo, dnia 6 maja 2023 roku.                                                                            Ks. Czesław Las

Czytania z komentarzami na PIĄTĄ NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ

PIKNIK dla NIEPEŁNOSPRAWNYCH - ankieta zgłoszeniowa dla opiekuna