Ogłoszenia duszpasterskie na 30 kwietnia 2023

CZWARTA  NIEDZIELA  WIELKANOCNA

Obchodzimy dzisiaj światowy Dzień Modlitw o Powołania. Trzeba nam ciągle prosić Jezusa Chrystusa, Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych powołań kapłańskich i zakonnych, gotowych podjąć zadania wobec współczesnego świata.

Dzisiaj w godzinach: 700 – 1700 w sali na górze przy naszym kościele, istnieje możliwość zarejestrowania się i wyrażenia zgody na bycie potencjalnym Dawcą szpiku kostnego, który może uratować życie osobom cierpiącym na ostrą białaczkę szpikową. Wśród takich osób, jest m.in. 11 – letnia Maja z naszej parafii, która od kilku lat śpiewa w scholi  „Armia Pana” oraz Pan Sylwester l. 35  z Sierakowic.

Zarejestrować może się osoba w przedziale wiekowym: 18-55 lat. Rejestracja jest bezpłatna, zajmuje zaledwie 10 minut i polega na wypełnieniu odpowiedniego formularza oraz pobraniu wymazu z wewnętrznej strony policzka. W rejestracji pomagają wolontariusze. Serdecznie zachęcamy wszystkich do włączenia się w tą piękną akcję niesienia pomocy bliźniemu!

Zapewniamy, że bycie Dawcą szpiku nie jest niebezpieczne, a może przyczynić się do poprawy zdrowia, a nawet podarowania życia drugiemu człowiekowi.

Warto pomagać! O tym przekonują nas osoby z naszych okolic – w dzisiejszym biuletynie. Zachęcamy do przeczytania!

Kto z wiernych parafian nie kwalifikuje się do oddania szpiku, a zechciałby pomóc – może to uczynić, składając ofiarę do puszek na pokrycie kosztów akcji i leczenie Mai. Bóg zapłać!

W Pierwszy Czwartek o godz. 1900 Odnowa w Duch Świętym ,,Genezaret” zaprasza na Mszę św. z uwielbieniem.

W pierwszy piątek zapraszamy na Msze św. o 800, 1700 i 1900. Między Mszami wieczorem Adoracja . Okazja do spowiedzi św. od 1600 i 1830

W piątek - ks. Proboszcz, a w sobotę - ks. Grzegorz odwiedzą chorych z sakramentami świętymi.

W pierwszą sobotę Adoracja od 730 do 800. W tym czasie okazja do spowiedzi św.

Po Mszy św. Wspólny Różaniec św.

W miesiącu maju w sposób szczególny czcimy Matkę Bożą, uczestnicząc  w Nabożeństwach Majowych: przy przydrożnych krzyżach, kapliczkach  oraz w kościele. Zapraszamy na Nabożeństwa do kościoła każdego dnia po Mszy św.  o 1700,  z wyjątkiem środy, kiedy spotykamy się o godz. 2030, a w niedziele i święta po każdej Mszy św.

Róża Mężczyzn zaprasza na pielgrzymkę do Gietrzwałdu: 3 czerwca br. Koszt 70 zł.

Chętnych prosimy o kontakt pod nr tel. 665 605 462.

Serdecznie dziękujemy rodzicom dzieci komunijnych – grupa sobotnia  za sprzątnięcie naszej świątyni. W sobotę o godz. 900 zapraszamy Rodziny dzieci komunijnych – grupa „niedzielna”. W czwartek Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym sakramencie po Mszy św. wieczornej do godziny 1830.

Żukowo, dnia 29 kwietnia 2023 roku.                                                                            Ks. Czesław Las

Czytania z komentarzami na CZWARTĄ NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ

DKMS - informacje dotyczące REJESTRACJI bycia potencjalnym Dawcą szpiku