Ogłoszenia duszpasterskie na 23 kwietnia 2023

TRZECIA  NIEDZIELA  WIELKANOCNA

Dzisiaj w kościołach diecezji gdańskiej  akcja: „POLA NADZIEI NA POMORZU”, polegająca na zbiórce ofiar pieniężnych dla pacjentów Hospicjów.

Od niedzieli dzisiejszej rozpoczynamy tydzień biblijny i bardzo serdecznie zapraszamy na godzinne  czytanie i rozważanie Słowa Bożego od poniedziałku do piątku  z wyjątkiem czwartku  po Mszy św. wieczornej. Dzisiaj po Mszy św. grupa biblijna wręczać będzie teksty biblijne do rozważań.

28 dnia każdego miesiąca, zapraszamy do kościoła na Mszę św. w tym miesiącu wyjątkowo o 1700 za wstawiennictwem św. Charbela i Matki Bożej z Kibeho. Modlimy się za wszystkich chorych, zwłaszcza na nowotwór, udzielając namaszczenia olejem św. Charbela oraz odmawiając koronkę do siedmiu boleści, prosimy Matkę Słowa, abyśmy rozważali i umiłowali Słowo Boże w naszym codziennym życiu. Intencje i prośby można zapisać na kartce i wrzucać do skrzyni stojącej przed obrazem Jezusa Miłosiernego.

Za tydzień, w niedzielę, 30 kwietnia, w godzinach: 700 – 1700 w sali na górze przy naszym kościele, będzie możliwość zarejestrowania się i wyrażenia zgody na bycie potencjalnym Dawcą szpiku kostnego, który może uratować życie osobom cierpiącym na ostrą białaczkę szpikową. Wśród takich osób, jest m.in. 11 – letnia Maja z naszej parafii, która od kilku lat śpiewa w scholi „Armia Pana” oraz Pan Sylwester l. 35  z Sierakowic.

Zarejestrować może się osoba w przedziale wiekowym: 18-55 lat. Rejestracja jest bezpłatna, zajmuje zaledwie 10 min i polega na wypełnieniu odpowiedniego formularza oraz pobraniu wymazu z wewnętrznej strony policzka. W rejestracji pomogą wolontariusze.

Serdecznie zachęcamy wszystkich do włączenia się w tą piękną akcję niesienia pomocy bliźniemu!

Sposób pobrania szpiku kostnego oraz wskazówki i przeciwwskazania – omówione są w dzisiejszym biuletynie, jak również na ulotkach umieszczonych przy prasie oraz rozdawanych przez wolontariuszy Caritas.

Kto z wiernych parafian nie kwalifikuje się do oddania szpiku, a zechciałby pomóc – będzie mógł to uczynić za tydzień, składając ofiarę do puszek na pokrycie kosztów akcji i leczenie Mai.

Serdecznie dziękujemy wiernym z Żukowa zamieszkałym przy ul. A. Krajowej,  Blok 17 za sprzątnięcie naszej świątyni. W sobotę o godz. 830 zapraszamy Rodziny dzieci komunijnych – grupa „sobotnia”. W czwartek Adoracja Pana Jezusa                        w Najświętszym sakramencie po Mszy św. wieczornej do godziny 1830.

Żukowo, dnia 22 kwietnia 2023 roku.                                                                            Ks. Czesław Las

Czytania z komentarzami na TRZECIĄ NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ

DKMS - informacje dotyczące REJESTRACJI bycia potencjalnym Dawcą szpiku