Ogłoszenia duszpasterskie na 16 kwietnia 2023

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

Dzisiejsza Niedziela, to Niedziela Miłosierdzia – Odpust w naszej wspólnocie parafialnej. Mszę świętą o godzinie 1200 odprawi i kazanie wygłosi Ks. Jerzy Więcek, Oficjał Sądu Biskupiego w Gdańsku. Będzie śpiewał chór „HARMONIA”.

O godz.  1500 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

Dzisiaj, gdy nasza wspólnota parafialna obchodzi swoje imieniny, składamy serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim ofiarodawcom i budowniczym tej świątyni, domu parafialnego, dziękujemy za składane ofiary, panu Stanisławowi i pani Elżbiecie - za wszelkie kalorie, panu Adamowi - za słodkości, naszej żukowskiej Piekarni – za pyszne pieczywo, panu Sebastianowi za ciągłe niespodzianki oraz wszystkim – za życzliwość i modlitwy. Zaangażowanym w rozwój duchowy naszego kościoła, grupom parafialnym, zespołom muzycznym, scholi, ministrantom i lektorom, wolontariuszom z Kół Caritas.  Niech Pan błogosławi i obdarza łaską zdrowia.

Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy 79. Tydzień Miłosierdzia.

Dzisiaj przed kościołami zbiórka do puszek na spalony dom Caritasu w Krzywym Kole.

Za tydzień w kościołach w kościołach akcja: „POLA NADZIEI NA POMORZU”, polegająca na zbiórce ofiar pieniężnych dla pacjentów Hospicjów.

28 dnia każdego miesiąca, zapraszamy do kościoła na Mszę św. w tym miesiącu wyjątkowo o 1700 za wstawiennictwem św. Charbela i Matki Bożej z Kibeho. Modlimy się za wszystkich chorych, zwłaszcza na nowotwór, udzielając namaszczenia olejem św. Charbela oraz odmawiając koronkę do siedmiu boleści, prosimy Matkę Słowa, abyśmy rozważali i umiłowali Słowo Boże w naszym codziennym życiu. Intencje i prośby można zapisać na kartce i wrzucać do skrzyni stojącej przed obrazem Jezusa Miłosiernego.

We wtorek, po świątecznej przerwie, zapraszamy dzieci przygotowujące się do przyjęcia Pana Jezusa w Pierwszej Komunii św.  wg wcześniej ustalonego porządku:

czyli o 1600 lub 1800.

W sobotę o godz. 1000 pierwsza spowiedź św. dla dzieci pierwszokomunijnych.

Serdecznie dziękujemy wiernym z Żukowa zamieszkałym przy ul. A. Krajowej, Blok 2A za sprzątnięcie naszej świątyni. W sobotę o godz. 830 zapraszamy wiernych z Żukowa zamieszkałych przy ul. A. Krajowej, Blok 17. W czwartek Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym sakramencie  po Mszy św. wieczornej do godziny 1830.

W tygodniu odbył się pogrzeb śp. Leszka Rychert z Żukowa, śp.  Janiny Antosik l. 87 z Żukowa, ul. A. Krajowej i śp. Władysławy Sztandar l. 99 z Żukowa,                        ul. K. Pomorskich. Dobry Jezu a nasz Panie…

Żukowo, dnia 15 kwietnia 2023 roku.                                                                            Ks. Czesław Las

Czytania z komentarzami na NIEDZIELĘ MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

ARTYKUŁ o naszej Parafii w GOŚCIU NIEDZIELNYM