Ogłoszenia duszpasterskie na 2 kwietnia 2023

NIEDZIELA  MĘKI PAŃSKIEJ

Dzisiaj o godz.1500 już ostatnie Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Prosić będziemy o dobre przeżycie Wielkiego Tygodnia dla całej wspólnoty parafialnej.

Dzisiaj o godz. 1915 na placu przed kościołem parafii WNMP w Żukowie Misterium Męki Pańskiej. Zapraszamy!

Kto z wiernych pragnie złożyć ofiarę na kwiaty do grobu Pańskiego, to przed wyjściem z kościoła znajduje się skarbona na ten cel.

Dzisiaj przed kościołem młodzież z Caritasu oferuje przystrojone przez siebie palmy.

Bóg zapłać wszystkim za udział w Drodze Krzyżowej ulicami naszego miasta.  Policjantom  i Strażakom dziękujemy za bezpieczne przejście z kościoła WNMP do naszej świątyni.

Ks. Abp Tadeusz Wojda zaprasza do udziału w Marszu wdzięczności za św. Jana Pawła II, który dzisiaj, 2 kwietnia o godz. 1500 rozpocznie się w bazylice Mariackiej w Gdańsku, a zakończy pod pomnikiem Trzech Krzyży na Placu Solidarności.

Chorych ks. Proboszcz odwiedzi z sakramentami świętymi w Wielką Środę.

Dziękujemy wiernym zamieszkałym w Żukowie, ul. A. Krajowej za sprzątnięcie kościoła. W środę o 1900 zapraszamy do tej  posługi scholę Armia Pana i rodziców.

Rozpoczyna się bogata liturgia Wielkiego Tygodnia, przeżyjmy go w duchu miłości i wdzięczności.

WIELKI  CZWARTEK

Wieczerza Wielkiego Czwartku o godzinie 1800. Po nabożeństwie – adoracja Najświętszego Sakramentu w ciemnicy do godziny 2300.

WIELKI  PIĄTEK

Adoracja w ciemnicy od godziny 800. Dzieci, zwłaszcza przygotowujące się do I Komunii św. zapraszamy na Adorację o godz. 1200.

O godzinie 1800 zapraszamy na Drogę Krzyżową. Liturgia Męki Pańskiej po dr. krzyżowej

Po Nabożeństwie Krzyża, Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 2300

Ofiary złożone w Wieli Piątek przeznaczone są na Grób Pański w Jerozolimie

Gorzkie Żale odśpiewamy o godzinie  2100.

Od Wielkiego Piątku Nowenna do Miłosierdzia Bożego.

WIELKA  SOBOTA

Adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim od godziny 800.

Święcenie pokarmów na stół Wielkanocny od godziny 1000 do 1600 co godzinę.

Podczas świecenia pokarmów złożymy skarbonki i ofiarę dla ubogich.

Ceremonie Wigilii Paschalnej o godzinie 1900.

Po Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 2200.

NIEDZIELA  ZMARTWYCHWSTANIA  PAŃSKIEGO

Msza św. Rezurekcyjna o godzinie 600 rozpocznie się procesją z Najświętszym Sakramentem.

Następne Msze św. o godzinie  900, 1030, 1200 i 1530. Nie będzie Mszy św. o godz. 730.

Żukowo, dnia 1 kwietnia 2023 roku.                                                                            Ks. Czesław Las

Czytania z komentarzami na NIEDZIELĘ MĘKI PAŃSKIEJ

DROGA ŚWIATŁA - zbiórka zużytych świec